Bijlage I. 14 gesteld. Het afbreken en overbrengen van alle drijfwerk en het vervoeren van de werktuigen moest in de eerste plaats gebeuren om voor de bakkerij het werk te kunnen aanvangen. Met deze uitbreiding is de school een lokaal rijker geworden, dat dubbel zoo groot als het vorige, meer licht heeft, terwijl de leerlingen er veel ruimer kunnen werken. Een en ander komt het onderwijs aanmerkelijk ten goede. De nieuwe concierge kon op het laatst van het jaar de woning betrekken. De afdeeling behangen en stoffeeren, die daar onderwijs ontving is verhuisd naar de zolderruimte boven lokaal 8. Hiervoor moesten een tweetal kasten aangebracht worden en afsluiting door slotwerk van de overige zolderruimte, verlichting en aan- en afvoer van water. Het dak vereischte in een tweetal killen her stelling, terwijl een schoorsteen buitendaks noodig afgebroken en opnieuw opgemetseld moest worden. De vereischte vergunning voor het bouwen van een nieuwe smederij werd aan het einde van het jaar ver kregen. De voorbereidingen zijn thans zoover gevorderd, dat binnenkort tot uitvoering kan worden overgegaan. Aan een reeds lang geopperde wensch is daarmede voldaan en kunnen dan de electriciens met de verwante vakken in de nu bestaande smederij ondergebracht worden, waardoor dit vak beter tot zijn recht zal komen. Zooals uit voren gegeven staten blijkt is de aangifte voor de metaalbewerkers weer gestegen, evenals dat van de timmerlieden. Voor de andere vakken is dat ongeveer op gelijke hoogte gebleven, behalve voor het meubelvak, waarvoor het aantal is verminderd. Behalve geschenken voor de bakkerij zijn nog in Bijlage I. 15 bruikleen ontvangen voor de afdeeling metaalbewerkers een Kromhoutmotor van de N.V. Kromhoutmotoren- fabriek te Amsterdam en een Lister motor van de firma Brinkmann en Niemeijer te Zutphen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 117