Bijlage I. 12 Tusschentijds werden toegelaten 8 leerlingen, zoodat op 31 December aanwezig waren 252 leerlingen. De leeftijd der leerlingen was op 31 December als volgt: 55 leerlingen van 12 en 13 jaar, 118 van 14 en 15 jaar, 68 van 16 en en 17 jaar en 11 van 18 jaar en ouder. Van buiten Zutphen komen 158 leerlingen n.l. uit Brummen 37, Diepenheim 2, Diepenveen 1, Warnsveld 19, Vorden 13, Hengelo (G.) 10, Gorssel 32, Lochem 14. Voorst 5, Baak en Steenderen 2, Laren (G.) 5, Velp 1. Goor 5, Deventer 2, Ruurlo 3, Markelo 1. Borculo 3, Dieren 2, Bathmen 1. Van de verzorgers der leerlingen zijn er 122 ambachts lieden, 20 winkeliers of kooplieden, 7 aannemers of hoofden van bedrijven, 24 ambtenaren, 61 landbouwers of arbeiders en 18 zonder beroep. Aan den concierge W. Croese. die vanaf de opening der school deze functie vervulde, is met ingang van 1 Januari 1931 eervol ontslag verleend, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. In zijn plaats is uit 150 sollicitanten benoemd A. Dekker, die met 1 Januari in functie zal treden. De onderwijsvakken werden uitgebreid met het vak bakken. Dit is een belangrijk feit, omdat onze school de eerste Ambachtsschool is, waarin dit vak wordt onderwezen. De Zutphensche Bakkerspatroonsvereeniging heeft daartoe het initiatief genomen en ook al het mogelijke gedaan, om dit vak aan de school verbonden te krijgen. Inzonderheid de bestuursleden van die Vereeniging de heeren Bosma, Kuiper en Mulder hebben zich daarvoor veel moeite getroost. Deze cursus werd op den 27 Augustus officieel geopend. Hierbij waren o.m. Bijlage I. 13 tegenwoordig den Inspecteur van het N.O. de heer W. H. Cool, deputatie's uit de Bakkerspatroonsver- eenigingen uit Zutphen, Apeldoorn, Arnhem, Deventer, Doetinchem en Lochem, vertegenwoordigers van de meelfabriek van den Ned. Bakkersbond, de Ned. Gist en Spiritusfabriek en de firma Probat. Ter tegemoet koming van de kosten van inrichting werd van enkele belangstellenden een bedrag van totaal f 2100 ont vangen. De firma Probat te 's Heerenberg, gaf boven dien een belangrijke reductie in de kosten van den oven. Het gebouw werd belangrijk verbeterd, door het aanbrengen van een nieuwe bankwerkerij en een nieuwe woning voor den concierge. Alle deuren, ramen en kozijnen voor deze uitbreiding benoodigd, werden aan de school door de leerlingen gemaakt. In de zaal waar tot heden de leerlingen bankwerkers waren ondergebracht is nu de bakkerij. De inrichting van dit lokaal en de binnenafwerking van de bank werkerij en de woning heeft bijna geheel plaats gehad met de oudere leerlingen uit de diverse afdeelingen. Zoo is in de bakkerij alles wat met het metselen in verband staat, door de leerlingen metselaars in orde gebracht, als het metselen van den oven, het leggen van den vloer en het in orde brengen van een wasch- lokaal met waschbakken. Door de timmerlieden werden de benoodigde tafels, bakjes en gereedschappen vervaardigd. Ook de smeden maakten gereedschappen. De electriciens zorgden voor de electrische leidingen en het aanbrengen der ver lichting, terwijl de verversleerlingen het geheel in frissche kleuren opleverden. Ook in de nieuwe bankwerkerij moest veel werk verricht worden voor het geheel in bedrijf kon worden

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 116