Bijlage H. 2 Transport 54 verzuimen School G 9 H 5 Hoven 9 Warnsveld __1 Totaal 78 verzuimen Bijz. Scholen. Kath. meisjes school 3 verzuimen jongensschool 37 Dav. Evek. str. 2 2 Totaal 42 verzuimen Van de 78 verzuimen van leerlingen der openbare scholen kon de Commissie het verzuim 17 maal als geoorloofd ev. verschoonbaar adviseeren en van die der Bijz. Scholen slechts 2 maal, zoodat aan de openb. scholen 61 en aan de Bijz. scholen 40 ongeoorloofde verzuimen plaats hadden. Het geval van absoluut schoolverzuim bleek op een verzuim of een vergissing in de administratie te berusten, zoodat in de gemeente geen enkel geval van absoluut schoolverzuim voorkwam, wat inderdaad als een zeer gunstig verschijnsel mag worden opgemerkt. Wanneer de Commissie in aanmerking neemt, dat aan een der bijzondere scholen door langdurige ziekte en vertrek van het hoofd dier school het verzuim abnormaal hoog werd, dan meent zij, dat ook het gewone schoolverzuim in zijn geheel over de gemeente reden tot tevredenheid geeft. De Commissie vleit zich, dat de ernstige vermaningen, die zij steeds tot de ouders richt, haar invloed ten goede op den duur niet zullen missen. De Comm. tot W. v. S. te Zutphen, J. GIMBERG, Voorzitter. G. W. ORMEL. Secretaris. ZUTPHEN, 13 Maart '31. Bijlage I. VERSLAG der Geldersche Vereeniging voor KUNSTNIJVERHEID te Zutphen over het jaar 1930. De Geldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid exploiteert I. de Vakschool voor Meisjes II. de Ambachtsschool. De Vrouwenarbeidsschool te Gorssel, de Nijver heidsschool te Lochem en de Vakschool voor Meisjes te Terborg zijn afdeelingen van de Vakschool voor Meisjes te Zutphen. De Vereeniging telt thans 112 leden te Zutphen en 18 leden buiten de stad. Bestuur. In de op 25 November gehouden Algemeene Ver gadering werden de Dames W. J. S. van Alphen en H. A. van Woudenberg Hams tra herkozen. Het Bestuur is thans als volgt samengesteld Ir. B. J. Haitsma Muiier, Voorzitter. G. J. Stoop, Secretaris. G. W. Velders, Penningmeester. Mevr. E. Dijckmeester—van der Lek de Clercq. W. A. H. RietbergBrants. Mej. W. J. S. van Alphen. H. A. van Woudenberg Hamstra. Mevr. C. Wentholtde Ranitz. G. L. Maaldrink. A. Stijntjes. H. Koerselman.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 110