Bijlage G. 2 Opleiding. In den loop van het jaar liet het zich aanzien dat slechts één leerling den cursus voor opleiding voor akte A zou blijven volgen en in de naaste toekomst geen grooter aantal is te wachten. Onder die omstan digheden leek uit een financieel oogpunt voortzetting van den cursus onnoodig. Een voorstel tot opheffing droeg de instemming weg van Burgemeester en Wet houders, zoodat er toe besloten werd. De leerling van den cursus is financieel in staat ge steld door particuliere lessen zich voor het examen verder te bekwamen. Toen buiten verwachting ook de tweede leerling de lessen nog een jaar zou moeten volgen, werd ook die daartoe van onzentwege in staat gesteld. Gebouwen. De gebouwen in de Hoven en op den Paardenwal verkeeren in goeden staat van onderhoud. De plannen voor den bouw van een nieuwe school aan de Leeuweriklaan kwamen tot uitvoering. Hoewel de in het vorig jaarverslag uitgedrukte verwachting, dat die school met September in gebruik zou kunnen worden genomen, niet in vervulling is gegaan, behoefde na de Kerstvacantie de school in de Bornhovestraat niet meer betrokken te worden. De huur van het ge bouw eindigt in onderling overleg op 1 April 1931. De Commissie van Toezicht op de Bewaarscholen, B. DE JONGE, Voorzitter. J. RUIBING, Secretaris. ZUTPHEN, 24 April 1931. Bijlage H. VERSLAG der Commissie tot WERING VAN SCHOOLVERZUIM over het jaar 1930. Aan den Raad der Gemeente Zutphen. De Commissie tot Wering van Schoolverzuim te Zutphen mocht in het jaar 1930 haar arbeid ongestoord voortzetten. In haar samenstelling kwam een geringe wijziging, doordat het lid J. J. Th. van Lunenburg wegens zijn pensionneering en vertrek uit de gemeente ophield lid der Commissie te zijn en bij besluit van Uwen Raad vervangen werd door zijn opvolger, den Heer H. v. d. B e r g. Overigens werden in de December- vergadering van den Raad alle leden der Commissie herbenoemd. Ook in het moderamen kwam om ge noemde reden een kleine verandering, zoodat het thans als volgt is samengesteld J. Gimberg, Voorz. P. F. Zuuring, 2de Voorz. G. W. Ormel, Seer. A. K. Klaren, 2de Secr. De Commissie vergaderde 25 maal. Van den Heer Inspecteur v. h. L. O. in de Inspectie Zutphen kwamen 120 kennisgevingen van schoolverzuim in en van het Gemeente-bestuur één kennisgeving van vermeend absoluut schoolverzuim. Het relatieve school verzuim was als volgt over de verschillende scholen verdeeld Openbare Scholen. 1 verzuim 13 verzuimen School A B C E F 13 24 3 Transporteeren 54 verzuimen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 109