14 Financiën. Uw College besloot op 11 Februari de subsidiëering van de Vereeniging voor wijk-kraamvrouwenverple- ging te doen beëindigen op grond dat deze vereeniging zonder dit subsidie kan rondkomen. Gasfabriek en Waterleiding. In Uw vergadering van 14 Januari werd ons een crediet van f 4495 verleend voor de aanschaffing van een toestel om de gebruikte zuiveringsmassa weder fijn te maken en tegelijkertijd te regenereeren, voor de aan schaffing van een tweeden verrijdbaren transporteur met oliebadwormkast ten behoeve van het cokestransport op het terrein der fabriek en voor het maken van een verbeterd toestel tot aanvoer van cokes op den breker, met voorzeef. Grondbedrijf. In Uw vergadering d.d, 13 Mei werden enkele regelen in beginsel vastgesteld, terwijl Uw College op 11 No vember een verordening op het beheer van dit bedrijf vaststelde. Handel en Industrie. Uw College verleende ons in hare vergadering van 11 Februari credieten van resp. f 39200 en ten hoogste f 40000 voor ophooging van een terrein en voor het daarop stichten van een veilingsgebouw, ten gebruike af te staan aan de Coöp. Fruit-, Groenten- en Bloemen veiling voor Zutphen e. o. 15 Markten. Op 9 September werd besloten de Donderdagmarkt te verlengen tot één uur n.m. en de Groen-, Hout- en Zaadmarkt, wanneer daar ter plaatse een gewone markt gehouden wordt, van des voormiddags 8 tot des na middags 1 uur gesloten te verklaren voor het berijden met alle motorrijtuigen en rijwielen in beide richtingen. Onderwijs. In Uw vergadering van 8 April werd besloten tot invoering van een zevende leerjaar aan school C en werd ons een crediet van f 750 verleend voor ver bouwing van een lokaal, terwijl ons op 14 October credieten werden verleend van resp. f 22500 en f 6000 voor den bouw van een derde gymnastieklokaal naast school E en voor de inrichting van een terrein voor lichamelijke oefening aan den Boompjeswal. Op 8 April werd een terrein aan de Leeuwerikstraat en Leeuweriklaan aangewezen voor een in het Deventer- wegkwartier te stichten schoolgebouw. Verder werd ons op 10 Juni nog een crediet verleend voor het bij wijze van proef vormen van meisjesklassen aan school D. Openbare werken. In den loop van het jaar werden ons credieten ver leend voor rioleering en aanleg van straten in de omgeving van het slachthuis, van een gedeelte van de Heeckerenlaan tusschen het Oranjeplein en de Oost- veensche brug, van den Gasthuiskamp, van den Buiten singel tot de Staringstraat, van een gedeelte van de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1929 | | pagina 9