18/ Bijlage D. 12 1 mannelijke studeert aan de Kweekschool voor Onderwijzers te Deventer; 1 mannelijke studeert aan de Koloniale Landbouwschool te Deventer; 1 mannelijke is geplaatst op de Koninklijke Militaire Akademie te Breda; 1 mannelijke is voorloopig naar het buiten land gegaan 1 mannelijke studeert voor kantooracten; 1 mannelijke is in militairen dienst; 1 vrouwelijke nog niet bepaald. Verordeningen. Deze bleven ongewijzigd. Programma. Gedurende het mondeling toelatings-examen en het mondeling eind-examen van Hoogere Burgerschool en Hoogere Handelsschool moesten de lessen in alle klassen worden stopgezet. Tijdens de lange vorstperiode in den aan vang van het jaar moesten wegens de zeer onvoldoende verwarming van het gymnastiek lokaal eenige lessen in lichamelijke oefening worden opgeheven. De leeraar G. van der Meer, heeft ge durende eenige maanden aan leerlingen der 5e klasse, die daarvoor belangstelling toonden, lessen in microscopie gegeven. Het vak wiskunde is gedurende het school jaar 19291930 opgedragen aan den heer Tj. B lom in de klassen II, IIIB en VA en aan den heer H. W. Hagemaninde klassen I, IIIA en IVA. Gebouw. Op de binnenplaats werd een nieuw rijwiel- rek geplaatst, omdat het bestaande in de 1 Bijlage D. 13 Leermiddelen. Bibliotheek. vestibule niet toestond aan alle aanvragen te voldoen. Behalve de gewone aanvulling van glas werk, enz. werd voor Scheikunde en Waren kennis o.a. aangeschaft een dubbel-oculair en een wijzer-oculair voor microscopie en een gasometer volgens Berzeliusvoor Plant en Dierkunde werden aangeschaft eenige wandplaten, modellen en opgezette dieren, terwijl het instrumentarium van den amanu ensis o.a. werd uitgebreid met een doos snijgereedschap voor schroeven. In den loop van het jaar werden eenige nieuwe boeken aangeschaft, die echter nog niet in een supplement-catalogus zijn opge nomen. De uitgifte van boeken had regelmatig plaats; gedurende het schooljaar 19281929 werden in 13 zittingen aan 107 leerlingen 1409 boeken uitgereikt. Afdeeling B. Handelsklassen. Personeel. In deze afdeeling werd op 31 December 1929 les gegeven door de leeraren der Hoogere Burgerschool.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1929 | | pagina 92