Bijlage C. 6 In Juli werden bevorderd: naar Klasse onvoorw. voorw. niet II 9 - - III 10 2 2 IV 9 1 V 6-4 VI 7 13 De promotie had voor de vijfde maal met eenige plechtigheden plaats in de Luthersche kerk, daartoe welwillend afgestaan. Zij werd bijgewoond door cura toren, leeraren en vele ouders. De president-curator hield een rede over de „beteekenis der persoonlijkheid". Daarop volgde de bekendmaking van de bevordering der leerlingen door den rector. De organist de heer De Groote was zoo welwillend het orgel te bespelen. Tot de le klasse werden toegelaten 10 mannelijke en 8 vrouwelijke candidaten, terwijl met Juli 1 manne lijke en 3 vrouwelijke en met September nog 1 man nelijke werden afgewezen en voorts met Juli nog werd toegelaten 1 mannelijke leerling van een ander gymnasium, die hoewel aldaar voorwaardelijk tot de 2e klasse bevorderd op verzoek van zijn ouders hier in klasse I werd geplaatst. Met 1 September werden nog toegelaten 1 leerling in klasse II en 1 in klasse III, 1 toehoorder in klasse V en 1 in klasse VI. Eind September werd nog 1 toehoorder in klasse VI toegelaten en met October nog 1 leerling van een ander gymnasium in klasse III. De nieuwe cursus begon met 35 mannelijke en 37 vrouwelijke leerlingen en 3 toehoorders. De vlijt der leerlingen is over het algemeen be vredigend. De zucht naar vermaak en de overdreven Bijlage C. 7 beoefening der sport, leiden echter sommigen hunner teveel van hunne studiën af. In klasse I en III moesten enkele leerlingen voor één of meer dagen van de school worden verwijderd wegens wangedrag. Overigens was het gedrag der leerlingen zeer bevredigend. Op 18 April had een ouderavond plaats, bezocht door eenige curatoren, 10 leeraren en 16 ouders. De rector hield een inleiding over „De waarde van oude talen op het gymnasium". Op 27 November had wederom een ouderavond plaats bezocht door eenige curatoren, 6 leeraren en 17 ouders. De heer Dr. S. Postma hield een inleiding over „De waarden van het onderwijs in de natuur wetenschappen op het gymnasium". Met leedwezen vermelden wij de sterk afnemende belangstelling in deze bijeenkomsten bij een groot deel der ouders. De poging om op deze wijze den band tusschen gezin en school te versterken, dreigt op dit groote gemis aan belangstelling te stranden. Onderwijs. Het bezwaar wordt steeds meer levendig gevoeld, dat in de middenklassen de aandacht der leerlingen te veel wordt versnipperd, waaronder de hoofdvakken lijden. Wij hopen dat dit bezwaar dat vrijwel overal gevoeld wordt tot eene herziening van het leerplan zal leiden. De lessen worden regelmatig gegeven. Personeel. Behoudens hetgeen onder het hoofd „Leeraren" ver meld is, hadden hierin geen wijzigingen plaats.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1929 | | pagina 85