108 Vooral de hooger gelegen perceelen stelden teleur, daar het gewas op enkele perceelen geheel verbrand was. Perceelen die rijkelijk met stikstof waren bemest, bleken beter bestand te zijn tegen de aanhoudende droogte. De hooioogst had in den gewonen tijd plaats en het weer was tijdens den hooitijd gunstig, zoodat het product uitstekend gewonnen werd. Naweide en 2e snede gaven een geringe opbrengst. Tuinbouw. Het jaar 1929 was voor den tuinbouw, wat de opbrengst betreft, gunstig, doch de groenteprijzen waren over het algemeen laag. Vruchtenteelt. De kersen- en pruimenoogst was dit jaar goedde appel- en perenoogst zelfs zeer goed. Nachtvorsten kwamen in den bloeitijd niet voor. De kwaliteit der vruchten was goed en de prijzen matig. Kweekerijen en vruchtboomen. Voor de boomkweekerijen was 1929 over het alge meen gunstig, daar aan de uitgeplante boomen geen schade werd gedaan door nachtvorsten. De iepenziekte nam mede in verband met het droge jaar schrikbarend toe. Oorzaak van deze ziekte is de zwam graphium-ulmi, die vooral bij hoogere temperatuur de houtvaten in den boom spoedig doet verstoppen. Een afdoend bestrijdings middel is nog niet bekend. 109 Bijenteelt. Bijenteelt is in deze gemeente van weinig beteekenis. De opbrengst aan honing was matig. Maatschappijen, genootschappen enz. ter bevordering van den landbouw. De afdeeling ZutphenWarnsveld van de Geldersch Overijsselsche Maatschappij van Landbouw. De afdeeling is opgericht den 25en April 1904. Secretaris de heer H. D. Zelders te Zutphen. De Vereeniging van melkveehouders. Secretaris de heer Joh. Ter wel. Pluimvee- en Konijnenfokkersvereeniging ..P.E.K.Z.O." Secretaris de heer G. J. Borninkhof. Bijenvereeniging ZutphenWarnsveld. Secretaris de heer S. Oonk. De afdeeling Zutphen van de Nederlandsche Heidemaatschappij Secretaris-penningmeester mr. J. L. Sölner. De afdeeling ZutphenBrummen en Omstreken van de Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Secretaris de heer G. J. Men sink te Zutphen. De Landbouwersvereeniging ..Zutphensche Boerenbond" te Zutphen. Secretaris de heer A. Gerhards.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1929 | | pagina 56