106 Haver. Het aantal H.A. beteeld met haver bedroeg dit jaar 28.18. De stand was goed, evenals de kwaliteit van zaad en stroo. De verbouwde soorten warenzege- en gouden- regenhaverop enkele zanderige perceelen kwam zwarte presidenthaver voor. Boonen. De boonenoogst was in 1929 overvloedig. De kwaliteit was goed, doch de prijs van het product viel niet mee. Erwten. De erwtenoogst was dit jaar goed, evenals de kwaliteit van het product. Aardappelen. De verbouwde oppervlakte bedroeg 65.42 H.A. De opbrengst en de kwaliteit waren in 1929 goed. De prijzen der consumptie aardappelen varieerden tusschen f 2.75 en f 4.25 per H.L. Mangelwortels. Mangelwortels worden hier uitsluitend als hoofd gewas geteeld. De jonge plantjes ondervonden in het begin van de groeiperiode schade door vreterij van insecten; de opbrengst was middelmatig. Verbouwde soortenGele Eckendörfer, Roode Mam- mouth, Jaapjes peen, Barris van Sludstrup. 107 Knolrapen. (Hoofdgewas en 2e gewas). Knolrapen worden hier weinig als hoofgewas ver bouwd, meest als 2e gewas. De opbrengst zoowel van het hoofd- als van het 2e gewas was matigziekten kwamen niet voor. Wortels opaardepeen. De wortels worden hier hoofdzakelijk verbouwd voor menschelijk voedsel. De opbrengst was goed. Verbouwd worden hoofdzakelijk de Diepenveensche, Nijmeegsche en Flakeesche roode. Zomer- en stoppelknollen. Zomerknollen worden niet verbouwd. De opbrengst der stoppelknollen was goed. Lupinen. De stand der gele lupinen was dit jaar matig. Zij worden hier verbouwd als voorbouwgewas op gronden die opgehoogd waren en geëgaliseerd met stortvuil. Groen gemaaide klaver. (Klaverhooi, le en 2e snede). De le en 2e snede waren over het algemeen gering de winning van het product liep vlot van stapel. Wei- en hooilanden. De opbrengst van de wei- en hooilanden bleef dit jaar door de aanhoudende droogte beneden het gemiddelde.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1929 | | pagina 55