64 10. de brug over de hoofdgracht bij de Spittaalstraat 11. de brug over de hoofdgracht bij de Laarstraat; 12. de Berkelbogen; 13. de brug over de Berkel in den Coehoornsingel 14. de brug of duiker in den Buitensingel; 15. de ijzeren draaibrug over de Noorderhaven; 16. de hefbrug over de spoorhaven in den Marschweg 17. de brug of duiker over de beek in den Weg naar Emmerik 18. de groote brug over de beek bij de weide Helbergen 19. de kleine brug over de beek bij de weide Helbergen 20. de Oostveensche brug 21. de brug in den weg naar Tonden; 22. de duiker in den landweg naar het Galilé; 23. de twee duikers in den afweg naar de losplaats op de Lage Waarden; 24. de drie duikers in den Vierakkerweg. Ter verbetering van den westelijken oprit van de IJsselbrug is aan die zijde een verbreeding van het rijdek der brug gemaakt. Over de vaste bruggedeelten van de hefbrug over de spoorweghaven werden de blokjes herlegd. Overigens werden de bruggen met de daarvoor be schikbare gelden zoo goed mogelijk onderhouden. Plantsoenen cn Wandelplaatsen. Wederom moesten tengevolge van de iepenziekte ruim tweehonderd boomen geveld wordengelijk ook in andere plaatsen nam de ziekte in hevigheid toe. Tengevolge van den buitengewoon strengen winter 65 kon pas in Maart volop met de werkzaamheden be gonnen worden, waardoor onmiddellijk meer los perso neel in dienst moest worden genomen, dan gewoonlijk. Veel was bevroren, o.a. de meeste planten op de voorjaarsperken, vele rozen en tal van heesters. Aan stookmateriaal voor de kweekerij werd voor f 174 meer gebruikt dan in 1928. Opmerkelijk was na den strengen winter de buiten gewoon rijke bloei der heesters. Op verzoek werd de Walraadshof beplant met 130 variëteiten van dahlia's. Deze werden voor een groot gedeelte door de afd. Zutphen, Brummen en Omstreken der Kon. Nederl. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde verstrekt. Aanleg en onderhoudskosten werden voor rekening der gemeente genomen. Het succes was zoo groot dat ook in 1930 een dergelijke beplanting zal worden aangebracht. Op verzoek van het bestuur der David Evekink- stichting is besloten haar plantsoen aan den Warns- veldschen weg tegenover de algemeene begraafplaats op hare kosten door de gemeente aan te leggen en te onderhouden. De aanlegkosten bedroegen f289.14; de jaarlijksche onderhoudskosten zijn gesteld op f 130. Tengevolge van den drogen zomer moest veel ge sproeid en gegoten wordenversproeid werd 345 M De fonteinen verbruikten 1033 M3. water. Onderhoud Dijken, Watcrkecringen en Duikers. In de bij den dienst der landerijen in onderhoud zijnde dijken kwam geen verandering. Een nieuw dijkje werd aangebracht lange de Hel bergerbeek, in het zuid-oostelijk deel van het Helbergen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1929 | | pagina 34