60 Warnsveldscheweg, van de gronden op het Galilé, van de gracht om de begraafplaats en van de weide'' de kleine Koppelen"; 9. de 16 ijzeren afsluiters der riolen in den Jacob Damsingel, den Coehoornsingel, den Deventerweg, de Spittaalstraat, de Polsbroek, de Groensteeg, terrein Wensinck, (2 stuks) naar de spoorsloot achter den Deventerweg, Zaagmolenweg, Emme- rikschen Weg, Buitensingel, Hagepoortplein en Vliegendijk en van den zinker door de Buitengracht, dienende tot afsluiting en keering van hoog buiten water 10. het sluisje in den zomerdijk van den Emmerikschen Weg in gemeenschap met Henny c.s. 11. de stuw in de Berkel bij de Nieuwstad en de Berkel-overwelving 12. de stuw of keersluis in den mond der oude haven achter de hoogere burgerschool 13. de afsluiting van twee duikers in de Onderlaatsche laak en één in de Vierakkersche laak in den Buiten singel en den Emmerikschen Weg; 14. de schotbalken in den Emperduiker; 15. de stuw in den spoorgracht bij den Deventerweg; 16. de duiker met afsluiter in den dam achter de Buitensociëteit bij den Walraadshof; 17. de aanvoerduiker in de rechter zomerkade van de Berkel, boven de Pallandtbrug, dienende tot het onder water zetten van een gedeelte van de weide „de Groote Koppelen en de afvoerduiker van de weide door een greppel in verbinding met de Polbeek. Met de daarvoor beschikbare gelden werden deze werken zoo goed mogelijk onderhouden. 61 De houten deuren van de keersluis in den mond der oude haven werden vervangen door schotbalken. Rivieren, Kanalen, Vaarten, Grachten, Havens en andere werken. De IJsselstanden werden dagelijks opgenomen aan de Rijkspeilschaal aan de IJsselkade en zijn op den hierbij- gaanden staat vermeld, waaruit blijkt dat gedurende 318 dagen het water beneden den middelbaren rivier stand (1911-1920) van 4.42 N A.P. bleef. De hoogste stand werd waargenomen op 3 Januari en bedroeg 6.30 M. N.A.P. De laagste stand werd waargenomen op 23 en 24 October en bedroeg 2.49 M. N.A.P. De binnengracht moest 2 maal worden afgesloten, waarbij de pompinrichting, staande in den tuin van het gymnasium tot bemaling van de binnnengracht op 2 dagen dienst moest doen met totaal 11 maaluren. Door J. Jansen is met den beugel uit het havenka naal 1920 M3. zand gebaggerd, terwijl door Woudstra e.a. 1000 M3. zand per kruiwagen uit de Helbergsche beek is verwijderd. Door W. Henrix werd uit de Turfhaven nog 210 M3. grond per kruiwagen verwerkt. Overigens werden de grachten in en om de stad naar behooren schoon gehouden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1929 | | pagina 32