58 Met deze materialen werden de wegen zooveel noodig onderhouden. Alle daarvoor in aanmerking komende wegen werden geteerd, tot een gezamenlijke oppervlakte van 29800 M2. Op den Berkelsingel werd een slijtlaag van „Termac" gewalst, terwijl op het gedeelte Coehoornsingel van de brug tot den Jacob Damsingel een verharding werd gewalst van „Termac" en teerporfier van de fa. Van Gent te Nijmegen, en wel 231 M2. met „Termac" en 286 M2. met teerporfier. In de lijst van puin- en sintelwegen in onderhoud bij den dienst der landerijen kwam geen verandering. De wegen, in het bijzonder de Helbergerweg en Lijnpad, werden zoo goed mogelijk onderhouden en ver beterd met geklopte puin van de werkverschaffing en daarnaast sintels van de gasfabriek. Over 1929 werd verwerkt ongeveer 125 M3. harde klinkerpuin en ongeveer 348 M3. sintels van de gas fabriek. Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. Waterleidingen en Beken. De Berkel binnen de stad werd naar behooren schoon- gehouden en zooveel mogelijk gespuid. De lijst van waterleidingen en beken in onderhoud bij den dienst der landerijen onderging geen verandering. De lage waterstand maakte het in goeden staat brengen der watergangen des te gemakkelijker. Vooral de slooten in de laag gelegen terreinen, kregen dit jaar een extra beurt en werden flink uitgediept. De groote loopen werden meerendeels 2 maal met de kettingzeis gesneden, de kleinere met de gewone zeis. 59 De taluds der beken werden, waar noodig met krib werk versterkt. De vervuiling der Voorstondensche beek, gaat perma nent door en de aangedreven papierslib verspreidde in de verwijding der beek (de Oude IJssel) bij den lagen waterstand van dezen zomer een onaangenamen reuk. Het kwantum vuil water, hetwelk door de papier fabrieken in den boven- en middenloop op de beek wordt gebracht is niet gering en blijkt uit het feit dat, wanneer de fabrieken des Zaterdagsmiddags en Zondags stop liggen, in het begin der nieuwe week, aanmerke lijk minder water door de beek wordt afgevoerd. Sluizen en Stuwen. De sluizen en stuwen zijn de volgende 1de Hoendernestersluis in den Vliegendijk 2. de sluis in de Lage Waarden tot afwatering van de Oekensche beek 3. de sluis voor afwatering der Lage Waarden; 4. de Sluis op den Marsch in de Hel; 5. de twee sluizen in de binnengracht 6. de waterkeerende duiker in de kade langs den Beugelwaard bij de schietbaan op den Marsch 7. het sluisje in de Berkelwandeling en de water keerende duiker tusschen de Berkel en de gracht langs den Coehoornsingel, achter den tuin in huur bij P r o s t, dienende tot spuiing der gracht om het ziekenhuis; 8. de waterkeerende duiker in de gracht achter de mestplaats en de acht duikers met afsluiting en stuwen voor afwatering van de bleekerij aan den

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1929 | | pagina 31