50 opgedragen het onderhoud der hamers, klepels en draden van het carillon van den Wijnhuistoren tegen eene vergoeding van f 90 per jaar. De bliksemafleiders van den Wijnhuis-, Nieuwstads- en Walburgstoren werden éénmaal beproefd en in orde bevonden. De geweldige vliegenplaag welke in den nazomer van 1929 zich in het bovenste gedeelte van den Wijn huistoren voordeed was oorzaak dat het carillon op een Donderdag niet bespeeld kon worden. Deze plaag is eerst door gemeentewerken zelf bestreden door het spuiten met „Flyosal" en „Whiz", het eerste geleverd door den heer N i p i u s, het laatste door den heer Janssen, beiden drogisten alhier. Daar de behandeling met handspuiten moest geschieden, waren geen behoor lijke resultaten te bereiken. De Bataafsche Petroleum Maatschappij bood hierna aan voor hare rekening den toren van vliegen te zuiveren met „Shell-Tox welk preparaat met een electrische spuitinrichting werd verstoven. Deze behandeling werd met groot succes toegepast. Gebouwen, bestemd voor openbaar onderwijs. Deze zijn de volgende 1de bewaarschool aan den Paardenwal 2. de bewaarschool in de Hoven met woning voor het hoofd 3. de handelsschool, hoek Lombardsteeg en Oude Wand 4. school A aan de Van Tilstraat 5. D aan de Waterstraat 6. E aan de Polsbroek 51 7. school in de Hoven 8. B en G aan den Tadamasingel 9. H aan den Louisesingel 10. C en F aan de David Evekinkstraat 11. de gymnastiekschool aan het Broederenkerkplein 12. de gymnastiekschool aan de Kattenhavenstraat 13. de hoogere burgerschool met conciërgewoning aan de Waterstraat 14. het gymnasium met de daarbij behoorende clavi gerswoning aan 's-Gravenhof. De belangrijkste aan de scholen verrichte werkzaam heden zijn de volgende In een der lokalen van de bewaarschool aan den Paardenwal werd een nieuwe vloer gelegd. In de bewaarschool Hoven met de dienstwoning en in de school Hoven zijn de privaten vervangen door closetinrichtingen. Deze werken werden aangenomen door W. J ur riëns te Brummen, voor de som van f 1710. De totale kosten hebben bedragen f2051.54. In de dienstwoning van de bewaarschool Hoven werd op zolder een bergruimte veranderd in een slaapkamer door het aanbrengen van een dakkapel en het verven van het geheel. Van school D werden een zijgevel en de onderkant kap op de speelplaats geverfd. In de school in de Hoven werd een nieuwe door gang gemaakt naar het achterste lokaal. De achter- en zijgevel van school B/G alsmede twee leslokalen van school B werden geverfd. In school H werd een lokaal geverfd. In school F werden 2 leslokalen geverfd en 1 lokaal ingericht voor het 4e leerjaar. De privaten zijn tevens

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1929 | | pagina 27