46 Ook in het weiland de Laarmansheuvel en Droge Jan, werden kleine onproductieve laagten geëgaliseerd. Verslag betreffende de ontginning der Groote Schuphoeve. In November 1929 werd bij wijze van werkver schaffing met het rooien der eikenstompen op de Groote Schuphoeve begonnen. Vanwege den zachten winter was er voldoende werk in het particuliere bedrijf en was het aantal tewerkge- stelden dan ook gering. Geleidelijk vonden de tewerk- gestelden werk bij particulieren en begin Januari 1930 kon deze werkverschaffing worden gesloten. In totaal werd ongeveer 0.54 H.A. eikenstompen gerooid en werd aan arbeidsloonen verwerkt f 355.05. Onderhoud der kribben. De krib- en beslagwerken in onderhoud bij den dienst der landerijen werden over het afgeioopen jaar goed nagezien. Aan de zuidelijken oever van de Berkel, werd over een afstand van ongeveer 110 M. een zinkstuk aangebracht. In den Helbergerbeekoever, tegenover de Houtwalsluis, was een gat geslagen door den stroom en werd een zinkstuk aangebracht ter lengte van onge veer 53 M. De navolgende beslagwerken werden aangebracht Een gedeelte Lage Waard op de Uiterwaarden 70 M. In blok 51 van den Marsch 205 M. Hier ter plaatse, waren de oevers door de rivier sterk aangetastverder inknagen van het weiland werd voorkomen door de oevers te verdedigen met beslagwerk. Het voor de uitvoering van deze werken benoodigde wilgenhout werd verkregen van het langs de landerijen groeiende wilgenhout. De benoodigde puin werd deels 47 aangekocht van diverse aannemers en deels verkregen van de stortplaatsen. Eigendommen en inrichtingen, bestemd voor den publiekcn dienst. Daartoe behooren 1. het gemeentehuis; 2. het kantorengebouw Lange Hofstraat 3, waarin gevestigd a. kantoor gemeentewerken b. gemeentereiniging c. gemeentelanderijen 3. het gebouw naast het gemeentehuis/ waarin ge vestigd de afdeeling financiën der gemeente secretarie 4. het gebouw aan het Kerkhof, bevattende de militiezaal, tevens lokaal voor publieke verkoo- pingen en verpachtingen, het consultatielokaal van den gemeentegeneesheer en de woning van den 2en bode 5. de boterhal met bijbehoorend waaggebouw en botermijn 6. de voormalige Vischmarkt 7. de veemarkt aan de Havenstraat 8. de waag onder den Wijnhuistoren 9. het Wijnhuis, waarin de Graafschapsche Oudheid kamer is gevestigd 10. het keuringsgebouw aan het Hagepoortplein 11. het bureau van politie aan de Groenmarkt; 12. het politieposthuis in de Hoven 13. het politieposthuis aan den Deventerweg 14. de zeven bergplaatsen voor brandbluschmiddelen 15. de stadstimmerwinkel en het magazijn op het Kerkhof;

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1929 | | pagina 25