Bijlage W. 16 Van de resultaten van het onderzoek geeft onderstaand staatje een overzicht. Witbrood. Bruinbrood. Melkbrood. Roggebrood 1. Aantal monsters op het Laborato rium onderzocht 546 59 218 65 2. Daarvan hadden te weinig dr. stof 183 10 31 1 3. Merk M.B. onvoldoende op het brood aangebracht 15 4. Als 2 en bovendien te laag product van vet en kirsclinergetal. 5 5. Als no. 3 en bovendien te weinig droge stof 3 6. Te laag vetgehalte 5 7. Te laag product van vet en kirscli nergetal 27 8. Ondeugdelijk wegens 7 en boven dien merk M.B. onvoldoende aan gebracht 1 9. Te hoog keukenzoutvrije asch- gehalte 6 10. Aantal schriftelijke of mondelinge waarschuwingen 159 9 84 7 11. Aantal processen-verbaal 14 1 2 Bij vergelijking met het vorige jaar kan wederom geen verbetering worden geconstateerd. Weliswaar zijn vele der afwijkingen geringer doch het percentage is nog te groot. De vele afwijkingen van het vetgehalte bij melkbrood, zijn bijna alle veroorzaakt door het ge bruik van producten welke dienen om de melk te vervangenook het gebruik van melkpoeder bleek moeilijkheden te veroorzaken, omdat de verkoopers van Bijlage W. 17 dit artikel het gebruik per hoeveelheid vloeistof in plaats van per baaltje bloem opgeven. Enkele malen werden nog vuile troggen aangetroffen, terwijl meerdere malen door de keurmeesters waar schuwingen werden gegeven wegens het op den openbaren weg vervoeren van brood, dat niet, of onvoldoende beveiligd was tegen verontreiniging door stof, vuil of insecten. Van de 9 onderzochte monsters bedrijfswater moesten er 5 worden afgekeurd. Verder hebben de keurmeesters ter plaatse afgekeurd wegens bederf de volgende hoeveelheden 215 K.G. tarwebloem; 58 roggebrood die tot veevoeder werden verwerkt. Cacao en Chocolade. Van de 312 onderzochte monsters hadden 17, d.i. 5.5 een te laag vetgehalte in de droge stof, zoodat om die reden 239 K.G. uit de consumptie werd ge bracht, 30 monsters cacaopoeder, d.i. 10%, gaven een positieve schimmelproef en hadden tevens een te hoogen zuurgraad van de cacaoboter en een afwijkende geur en smaak. Deswege werden 233 K.G. uit de consumptie verwijderd. Enkele partijen droegen nog niet de juiste aanduiding. Van de chocolade producten bleken enkele partijen bedorven te zijn door langdurig bewaren. 14.7 Kg. werd vernietigd. Het chocoladeproduct, dat door vermenging met cocosvet de indruk geeft koud te smaken en verkocht mag worden onde den naam „koud smakende vreemde

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1929 | | pagina 244