Bijlage W. 2 VOLONTAIRS. NAMEN WERKZAAM OP: VERTROKKEN Mej. H. Rubingh 1 Januari N. van der Velden 31 December N. Stolp H. L. Reudink 14 September H. Claus 8 Juli 17 Auguslus Het aantal ziektedagen van het vaste personeel was dit jaar buitengewoon hoog, n.l. 215 werkdagen, door dat 4 leden van het personeel gedurende langen tijd wegens ziekte afwezig waren. Gebouw. Het gebouw verkeerde in goeden staatalleen moest het noodig opnieuw geverfd worden. Gezien de hooge kosten hiervan, zullen deze werkzaamheden over enkele jaren verdeeld wordenin dit jaar werd er mede be gonnen. Bovendien werden aan het gebouw eenige kleine herstellingen verricht. Instrumenten. Het instrumentarium was voldoende en werd eenigs- zins aangevuld. De aankoop van het benoodigde glas werk, filtreerpapier, slang, enz. geschiedde zooveel mogelijk voor alle keuringsdiensten gezamenlijk. Deze dienst was belast met de werkzaamheden be treffende de z.g. Centrale Aankoop. T ransportmiddelen. In ^den aanvang van het verslagjaar werd de oude Bijlage W. 3 Dodge automobiel vervangen door een nieuwe gesloten wagen van het zelfde merk. Elke keurmeester beschikt over een dienstrijwiel. De beide motorrijwielen worden in den daartoe geschikten tijd van het jaar veel gebruikt. Algemeene beschouwingen. Enkele nieuwe algemeene maatregelen van bestuur, berustende op art. 14 en 15 der Warenwet kwamen, evenals enkele wijzigingen der bestaande, in het afge- loopen jaar tot stand. Afgekondigd werden a. het Wijnbesluit van 28 Maart 1929 (Stbl. no. 137) b. het Consumptie-ijsbesluit van 15 Juni 1929 (Stbl. no. 321). c. het Honingmerkenbesluit van 30 September 1929 (Stbl. no. 495). terwijl het Melkbesluit van 1925 vervangen werd door een nieuw Melkbesluit van 13 Februari 1929 welk laatste bij besluit van 25 Juni 1929 Stbl. no. 370 eenige wijzigingen onderging. Bovendien werd bij K.B. van 10 April 1929 Stbl. 148 het Waschmiddelen-besluit aangevuld. Evenals de vorige jaren vroeg de handhaving van de vele hygiënische bepalingen van de verschillende Kon. Besluiten de bijzondere aandacht omdat meerdere fabrikanten en handelaren de wenschelijkheid van het zindelijk bereiden en bewaren der waren nog niet inzien. Zoo werd onder meer bevonden, dat een limonade fabriekje opgericht was in een paardenstal en nog wel in een slecht ingerichte, waarin gelijktijdig het paard gehuisvest bleef. Al werden dus nog steeds misstanden aangetroffen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1929 | | pagina 237