Bijlage U. 6 H. A. Ezerman, op 2 Juli 1929, ontstond een vacature, waarin aan het einde van het verslagjaar nog niet was voorzien. De Heer H. Binnendijk heeft gedurende dezen tijd deze post waargenomen. Aan het einde van het dienstjaar 1928 was het voor stel van den heer Pep p el en bosch, in den Gemeente raad ingediend, om aan de arbeidsbeurs, in Gemeentedienst, aan te stellen een ambtenaar op een salaris van f 1200 tot f 1600 per jaar, nog niet afgedaan, doch werd in de Raadsvergadering van 11 Maart 1929 verworpen. Met ingang van 1 Juli werd echter de heer Binnen- d ij k aangesteld tot tijdelijk ambtenaar aan de Arbeids- beurs op een salaris, berekend naar f 900 per jaar. Op 25 November 1929 deden Burgemeester en Wet houders een oproep voor de vervulling in de vacature van directeur. Inmiddels is de heer M. C. Lezer, voordien klerk aan de Arbeidsbeurs te Assen, met ingang van 17 Maart 1930 benoemd tot Directeur der Arbeidsbeurs. De arbeidsbeurs bleef belast met de werkzaamheden der Werkloosheidsverzekering, terwijl het Burgerlijk Armbestuur de aanwijzing behield van personen voor de werkverschaffing. Gedurende het geheele verslagjaar werd voortgegaan met het kloppen van klinkerpuin (niet gesubsidieerd door het Rijk) en tot en met 26 April werd voortgegaan met de werkverschaffing, welke wel werd gesubsidieerd door het Rijk, n.l. het ophoogen van het voormalige Coenenspark. Op de Arbeidsbeurs werden de aanmeldingslijsten geteekend door de leden van den Algemeenen Neder- landschen Bond van Textielarbeiders, van den Centralen Bijlage U. 7 Bond van Transportarbeiders, van den Nederlandschen Bond van Technici en van den R.K. Bond van Handels- en Kantoorbedienden. Overigens bleef de-werkwijze als tevoren. De uitgever van de Zutphensche Courant was op verzoek van 31 October 1929 bereid, en zoo welwillend, een weke- lijksche opgave van het aantal en de beroepen van de ingeschreven werkzoekenden gratis in zijn blad op te nemen, evenals de ingekomen aanvragen van werkgevers. In het weekblad „Huis aan Huis" en in de „Winkel- gids werden deze aanbiedingen en aanvragen per advertentie bekend gemaakt. HOOFDSTUK III. Verrichtingen van de Arbeidsbeurs. Uit de hierbij gevoegde staten blijkt, dat het aantal aanbiedingen in vergelijking met het vorige jaar iets is gestegen, wat hoofdzakelijk zijn oorzaak vindt in den langdurigen winter in het begin van dit dienstjaar. Gedurende het verslagjaar kwamen in: 1516 aan biedingen van mannen en 61 aanbiedingen van vrouwen, totaal 1577, tegen 1408 in 1928, n.l. 1375 mannen en 33 vrouwen. Geplaatst werden 603 mannen en 27 vrouwen, totaal 630, tegen 442 in 1928, n.l. 438 mannen en 4 vrouwen. Het aantal plaatsingen is dus beduidend hooger dan het vorige jaar. In andere gemeenten van ons land werden geplaatst 73 mannen en 3 vrouwen, totaal 76, waarvan 24 mannen in het district. Over het algemeen is de werkloosheid op hetzelfde

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1929 | | pagina 227