Bijlage U. 4 F. J. ter Huurne, Lid-Werknemer. J. Peppelenbosch, Door de Commissie is vergadering gehouden op 22 Maart, 17 Juli, 2 October en 14 November van het verslagjaar. In de eerste vergadering werd de begrooting voor het jaar 1930 besproken en na uitvoerige discussies, werd besloten, deze eensluidend met het vorige jaar in te dienen. Verder werd het verslag over het jaar 1928 vastgesteld. In de tweede vergadering werd het nieuwe lid, de heer H. J. Spieker geïnstalleerd. De Voorzitter opende deze vergadering met een woord ter nagedachtenis aan wijlen den directeur, den heer H. A. Ezerman, wiens plotseling verscheiden een groot verlies bracht. De heer Ezerman had zijn werk steeds met nauwgezetheid en veel ijver verricht, ondanks de nog weinige mede werking van de zijde der werkgevers, zoodat de beurs nog niet geheel en al aan haar doel kon beantwoorden. De Voorzitter zei dan ook, dat de nagedachtenis aan den heer E z e r m a n bij de Commissie, die zoo vele jaren nauw met hem had samengewerkt, in groote eere zal blijven. In de derde vergadering werd hoofdzakelijk een be spreking gehouden over de vacature van directeur. Bij de vierde vergadering was mede aanwezig de heer A. Stijntjes, Voorzitter van het Burgerlijk Arm bestuur. De Voorzitter der Commissie was door ziekte verhinderd, deze vergadering bij te wonen. De mogelijk heid, om het Burgerlijk Armbestuur en de Arbeidsbeurs samen onder een hoofd te brengen, werd besproken. Aangezien dit thans niet mogelijk bleek, werd het College van Burgemeester en Wethouders uitgenoodigd, Bijlage U. 5 om een oproeping te plaatsen, om in de vacature van directeur te voorzien, en den datum van indiensttreding te bepalen op 15 December 1929. Door den waar- nemenden directeur, den schrijver, den heer H. Binnen- dijk, werden enkele mededeelingen gedaan betreffende de mogelijkheid en de pogingen, die in het werk zijn gesteld, om de bemiddeling voor het Twente-Rijnkanaal in handen te krijgen. Door hem en den directeur der arbeidsbeurs te Deventer is een onderhoud dienaan gaande aangevraagd met den hoofd-ingenieur van de Twentekanalen, van wien echter op dat tijdstip nog geen bericht was ingekomen. In de Raadsvergadering van 9 December werden de periodiek aftredende leden H. Spieker en J. J. Peppelenbosch, onderscheidenlijk tot lid-werkgever en lid-werknemer herbenoemd. De vergaderingen van de Vereeniging van Neder- landsche Arbeidsbeurzen en van Directeuren werden noch door den Directeur noch door den waarnemenden Directeur bezocht. De Arbeidsbeurs bleef aangesloten als lid van de Vereeniging van Nederlandsche Arbeidsbeurzen. HOOFDSTUK II. Gebouw, openstelling, personeel en werkwijze. De Arbeidsbeurs bleef gevestigd in het perceel Kolenstraat 18. In de uren van openstelling kwam geen verandering. Voortgegaan werd met de openstelling tusschen 2 en 3 uur des middags, in verband met het teekenen der aanmeldingslijsten en het helpen van vreemdelingen. Door het overlijden van den Directeur, den heer

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1929 | | pagina 226