Bijlage S. 4 Opmerkelijk is het, dat hieronder weder eenige alarmen voorkwamen, die geheel zonder beteekenis waren, ten bewijze, dat de bevolking over het algemeen zeer voor zichtig is. De brandmeldingen betroffen 1 zware uitslaande brand, 16 kleine binnenbranden, 22 schoorsteenbranden, 10 buitengewone branden en 7 hulpverleeningen buiten de gemeente, waaronder 1 zware uitslaande brand. Met groot materieel werd 6 maal uitgerukt. De autospuit werkte onafgebroken 5 uur bij een zwaren uitslaanden brand in een schuur en stal aan de Halvemaanstraat alhier en in eigendom toebehoorende aan den slager M. Hiemstra; 4 uur bij een zwaren uitslaanden brand in het huis Ter Beek te Eefde aan den weg naar Deventer, bewoond en in eigendom toe behoorende aan den heer Ter Wee me. De tractor deed niet anders dienst dan voor het vlug ter plaatse brengen van materieel en personeel. De samenwerking met de politie gaf alleszins reden tot tevredenheid. In het bezit van eenvoudig materieel, is de eerste hulp der politie, vooral bij nacht, van onschat bare waarde. Het schoonhouden van het bluschmaterieel, in de verschillende kringen geplaatst, geschiedt eveneens door de vaste brandwachts. Het brandweergebied strekt zich ook uit over de gemeente Gorssel. De gemeente Zutphen is met laatst genoemde gemeente overeengekomen om ingeval van brand aldaar hulp te verleenen tegen een jaarlijksche vergoeding van f 400. Bijlage S. 5 De stijgbuis in den toren van de Sint Walburgskerk voldoet aan alle eischen. Overzicht van enkele branden. Op den avond van 31 Dec. 1928 1 Jan. 1929 was brand ontstaan in den schuur en stal van M. Hiemstra, staande aan de Halvemaanstraat. Het waterverbruik was groot. Het gebouw brandde deels uitde belendingen bleven gespaard. Den 11 den Februari d.a.v. werd de brandweer ge alarmeerd voor een binnenbrand in perceel Nieuwstad 49 en bewoond door A. van der Blij. In den avond van dienzelfden dag rukte de brand weer uit naar de gemeente Gorssel, alwaar een zware uitslaande brand uitgebroken was in het huis Ter Beek onder Eefde aan den Deventerweg. Het bluschwerk ging gepaard met een buitengewoon strengen vorst. Het waterverbruik was zeer groot. Het gebouw, dat totaal afbrandde, had geene be lendingen. Op 31 Maart werd er een boschbrand gemeld onder Harfsen, welke met behulp van klein materieel (schoppen enz.) bestreden werd. In ruim 2 uur tijds was men den brand meester. Den 30sten Augustus ontstond een brand in een hoop pakpapier en kisten op de binnenplaats van perceel Nieuwstad 2, bewoond door de fam. Spapens. Dank zij een spoedige alarmeering kon deze brand in korten tijd gebluscht worden. Van de meeste der bovengemelde branden was de oorzaak onbekend.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1929 | | pagina 218