M»0 Bijlage P. VERSLAG van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Zutphen over het jaar 1929, Het ledenaantal is ongeveer hetzelfde gebleven; de Nutslezers verminderen langzamerhand, doordat zij bedanken of worden overgeschreven op de ledenlijst van de Leeszaal, zooals wel te voorzien is geweest. Het percentage gelezen romanliteratuur is afgenomen, hetgeen bewijst, dat ook meer wetenschappelijke lectuur de lezers begint te boeien. Mejuffrouw J. Suringar belastte zich weer met de Kinderbibliotheek, hetgeen door alle belanghebbenden, het Bestuur niet het minst, zeer op prijs wordt gesteld. Kinderboeken blijven altijd een welkom geschenk, evenals goede lectuur voor volwassenen. Geschenken aan boeken werden met vriendelijken dank aan de gevers aangenomende Lees zaal ontving gratis het Sterbulletin en Ons Nederland. De Directie stelde een Supplement van den Catalogus samen, dat voor 15 ct. aan de leden zal worden ver strekt; sedert den laatsten druk zijn er heel wat boeken bijgekomen. Nieuwe aanwinsten worden eens in de maand gratis opgenomen in De Winkelgids en Huis aan Huis. Het plaatsgebrek voor nieuwe kasten doet zich steeds nijpender voelen. Op den duur zullen zij over dwars in de zalen gezet moeten worden ten ongerief van de lezers, die daardoor ruimte zullen missen. Het gebouw is voor de tegenwoordige eischen ondoelmatig geworden, een nieuwe omgeving, met smaak ingericht, zou de Leeszaal zeker tot meer bloei brengen. De geld-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1929 | | pagina 207