Bijlage M. 4 Tot deze belangrijke vermeerdering met ruim 12 heeft bijgedragen het besluit van een der woningstich tingen om een geheel complex woningen te electrificeeren. Het aantal gemeentelijke installaties steeg van 438 per 31 December 1928 tot 495 per 31 December 1929. Indien hierbij in aanmerking wordt genomen, dat 16 gemeentelijke installaties in eigendom overgingen aan verbruikers, dan blijkt, dat het in huur geven der in stallaties in plaats van betaling per abonnement, gunstig werkt. Het aantal motoren vermeerderde met 19 stuks met een vermogen van 76.1 P.K. Bestaande bedrijven zijn thans bijna alle aangesloten, zoodat verdere uitbreiding alleen te wachten is door vestiging van nieuwe of uitbreiding van bestaande industrie. Het kabelnet onderging belangrijke uitbreiding, in de eerste plaats door het leggen van 1800 M. hoogspan ningskabel naar het pompstation van de waterleiding als reservekabel, terwijl het laagspanningsnet werd uit gebreid met 841 M. kabel welke in hoofdzaak gelegd werd in nieuw aangelegde straten. De voorgenomen uitbreiding in de binnenstad kon slechts tot een begin van uitvoering komen. Het aantal transformatoren bleef ongewijzigd, terwijl ook de capaciteit gelijk bleef aan die van het vorige jaar. Door toeneming van de belasting was het noodig den transformator van 20 K.V.A., welke was opgesteld in de hoogspanningsruimte aan den Warnsveldschen weg te vervangen door een van 30 K.V.A. Daartoe werden de transformatoren Zuiderhaven en Warns veldschen Weg verwisseld. Uitbreiding van transfor matoren-capaciteit in de binnenstad kon wegens langen Bijlage M. 5 levertijd nog niet plaats hebben. Wel werd zekerheid verkregen, dat zoo noodig over reserve kon worden beschikt. De in het vorig verslag in uitzicht gestelde uitbreiding in het Deventerwegkwartier en Warns veldschen Weg zal spoedig tot uitvoering moeten komen, terwijl bovendien ook in de omgeving van het Stations plein uitbreiding wenschelijk gebleken is. Voorstellen daartoe zullen binnenkort worden gedaan. In het plaatselijk net kwam op 5 Maart weder een storing voor, doordat de kabel voor het pompstation van de Waterleiding defect geraakte. Hoewel de storing zich beperkte tot alleen dezen kabel, was het ongerief dat daardoor veroorzaakt werd zeer groot, omdat de watervoorziening daardoor moest worden stopgezet. De foutplaats was moeilijk te bepalen, waarbij nog kwam, dat de grond een meter diep bevroren was, wat de werkzaamheden ten zeerste belemmerde. Om 1 uur 's middags gestoord, kon om 2l/.j uur 's nachts de stroomlevering over een stuk noodkabel weder worden hervat. De waterlevering was van 's avonds 6.30 tot 's nachts 2'/» uur gestaakt. Aangezien dit in korten tijd de tweede maal was, dat deze kabel defect geraakte en de aard van de fout wees op onbetrouw baarheid van dezen kabel werden direct voorstellen gedaan tot het leggen van een reservekabel, waaraan intusschen reeds uitvoering gegeven is. OP 7 November brandde een huisaansluitkabel door van een perceel op den Coehoornsingel, waarvan één, waarschijnlijk bij graafwerk beschadigde, ongepantserde oorlogskabel de oorzaak wasterwijl op 25 October de huisaansluitkabel doorbrandde van een perceel in de Roode Torenstraat, waarvoor geen oorzaak was aan te geven. De storing bleef beperkt tot de betrokken perceelen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1929 | | pagina 180