28 euvel te voorkomen. Tot heden echter nog niet met het gewenschte resultaat, zoodat deze zaak nog niet als afgedaan kan worden beschouwd. Bij een blok woningen aan de Badhuisstraat bleek de afvoer van het hemelwater in strijd met de bouwver ordening gemaakt te zijn, waardoorjeen minder gewenschte toestand was ontstaan. Aan de aanschrijving om hierin verbetering te brengen is betrekkelijk spoedig gevolg gegeven. In November kwam een klacht in over een bouw vallige schuur aan den Kanonsdijk, die gevaar voor de omgeving zou opleveren. De klacht bleek gegrond te zijn, zoodat de eigenaar van de schuur hierover is aangeschreven. Deze heeft inmiddels de schuur ver kocht doch de nieuwe eigenaar heeft de schuur grondig laten herstellen. In December kwam een klacht in over de vervuiling die een mestvaalt in de Achterhoven veroorzaakte. Nadat de eigenaar hierover was aangeschreven, heeft deze zonder verzet verbetering in den toestand aan gebracht. Aan de gemeente werd terugbetaald voor het ver richten van diverse werkzaamheden, waaronder beerput- en rioolaansluitingen in den openbaren weg, ten koste van derden gemaakt f2501.71, terwijl aan recht voor tijdelijk straatgebruik werd geïnd een bedrag van f 509.22. Gebouwen, eigendommen en inrichtingen niet bestemd voor publieken dienst. Daartoe behooren le. de kelder onder het Wijnhuis, voor f 164.50 per jaar aan de N.V. Likeurstokerij en Wijnhandel v.h. Vetter Co. verhuurd; 29 2e. het perceel Oude Wand no. 20, bestaande uit; a. het benedenhuis met tuin, verhuurd aan F. Hartsuiker met recht van continuatie van jaar tot jaar voor f 370 per jaar; b. het bovenhuis met tuin, verhuurd aan G. N. Hagenaar met recht van continuatie van jaar tot jaar voor f 311 per jaar; 3e. het gebouw, ingericht voor woning en koffiehuis met beide stallen op de Veemarkt, met ingang van 1 Januari 1929 tot 1 Januari 1932 verhuurd aan S. J o z e p voor f 1500 per jaar 4e. de woning, stallen en schuur op het erve „den Brink" aan den straatweg naar Apeldoorn tot 22 Februari 1935 aan W. J. Hunnekink verpacht; 5e. de voormalige Latijnsche school, bestaande uit: a. de kelder, tot 1 Mei 1930 verhuurd aan P. J. Bervoets voor f 150 per jaar; b. de landbouwwinterschool met conciërgewoning, kosteloos aan het Rijk in gebruik gegeven c. het bureau en laboratorium van den Rijks- zuivelconsulent, verhuurd aan het Rijk voor f 200 per jaar; d. de openbare leeszaal en bibliotheek, kosteloos afgestaan aan de commissie voor de openbare leeszaal en aan de Volksbibliotheek tot Nut van het Algemeen e. de zolder, kosteloos in gebruik gegeven aan de vereeniging tot beheer van een Muziekcorps voor het houden van repetities 6e. het gebouw op den hoek van de Waterstraat en Verlengde Kuiperstraat met conciërgewoning, waarin de verschillende Rijksbelastingkantoren

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1929 | | pagina 16