Bijlage L. 50 Het grootst aantal uren, dat in één etmaal naar de stad gepompt werd bedroeg 14 uur, het kleinste 5 uur. Het grootst aantal uren tilterpompen was 15 uur, het kleinste 4 uur. Storingen in het bedrijf kwamen driemaal voor. Op 5 Maart sloeg de toevoerkabel naar het pomp station op den Emmerikschen weg omstreeks één uur n.m. door, juist toen het reservoir vol was. De hard- bevroren grond maakte het zeer moeilijk de fout op te sporen, zoodat des avonds 7 uur de waterlevering gestaakt moest worden, teneinde te voorkomen, dat het reservoir leeg liep. Nadat de fout gevonden en een noodkabel over den bevroren grond was gelegd, kon des morgens 3 uur weer gepompt worden en was de watervoorziening weer hersteld. De herstelling van den kabel geschiedde daarna in den tijd dat niet gepompt behoefde te worden. Op 8 December viel tijdens het pompen in de hoog spanningsruimte op het pompstation de olieschakelaar uit. De storing werd binnen het uur door personeel van het G. E. B. opgeheven. Op 28 December omstreeks 10 uur ontstond een breuk in den toevoerkabel van Apeldoorn, waardoor de stroom werd verbroken. Na een half uur werd weder stroom toegevoerd, doch bleef de spanning tot één uur beneden normaal. Daarna was alles weer in orde. Beide laatste malen was voldoende water in het reser voir, zoodat de waterlevering geen storing ondervond. Filters en bronnen. De vijf bronnen konden voldoende water opleveren. Door den lagen waterstand werd, om de afzuiging niet Bijlage L. 51 te hoog te doen zijn, tijdelijk 160 M3. inplaats van 200 M3. per uur opgevoerd. Overwogen wordt of uitbreiding van het aantal putten wenschelijk of noodig zal zijn. De filters blijven goed voldoen. 38 maal werd een voorfilter schoongemaakt, waarvoor werd gebruikt 6634 M3. water. De nafilters behoefden nog niet te worden schoongemaakt. Terrein. Het terrein verkeert in goeden staat en werd goed onderhouden. De ligusterhaag houdt zich goed, hoewel deze om het terrein om de bronnen niet zoo goed groeit als om het andere gedeelte. Watertorens. Beide verkeeren in goeden staat en had daaraan het gewone onderhoud plaats. De waterstandsaanwijzer werkte goed. Buizennet, Brandkrancn en Afsluiters. Deze verkeeren in goeden staat. Met uitzondering van enkele kleine lekjes aan dienstleidingen kwamen 2 grootere voor aan de hoofdleiding. Na ingevallen dooi bleek op 23 Maart, dat de leiding onder de doorlaatbrug in den Rijksweg bij het Graffel was stuk gevroren. Om 4 uur 30 min. des ochtends alarmeerde de waterstandsaanwijzer op laagwater, waarop onmiddellijk de pompen werden aangezet. Aangezien door de politie binnen de kom der gemeente geen lekkage was ontdekt, werd met de tractor van de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1929 | | pagina 167