Bijlage L. 16 De afgassenketel moest aan een inwendig onderzoek door het Stoomwezen worden onderworpen, doch kon hieraan niet voldaan worden, omreden het ons niet mogelijk was den pijpenbundel los te krijgen. Waar door den leverancier het vermoeden geuit wordt dat dit veroorzaakt wordt door een groote verzameling slik en ketelsteen, zal een schoonmaakdeksel aangebracht worden. Bij het gereedmaken van dit verslag was reeds gebleken dat dit de oorzaak niet kon zijn. De afgassenketel was dit jaar niet in gebruik. De ketelvoedingwater-reiniger blijft goed voldoen. VIII. Elcctrischc inrichting. Deze verkeert in goeden staat. Enkele geleidingen zullen volgend jaar vernieuwd moeten worden in verband met minder goede isolatie. IX. Sulfaatfabrick. De koeler, aangeschaft voor het koelen van het van de ovens komende ammoniakwater werkt uitstekend. De temperatuur van dit water werd tot ongeveer 20 a 25 0 C. teruggebracht. Het soortelijk gewicht van het gaswater steeg tot ongeveer 2'/., Bé en werd de opbrengst van zout beter. De prijzen van het sulfaat bleven echter laag. X. Waterleiding. De voor het zuiveren van het rivierwater gemaakte filter blijft uitstekend voldoen. Reiniging had ongeveer elke twee weken plaats. De zandvulling zal volgend jaar moeten worden op dikte gebracht. Bijlage L. 17 XI. Buisleiding. Nieuwe buizen werden gelegd in de Hobbemakade 104 M. 4"; in de Frans Halslaan en aangrenzende straten 410 M. 4"; in den Gasthuiskamp 40 M. 4" in Warnsveld (Binnenweg) 426 M. 4" in de Frankensteeg en op het Schapenpleintje werd in Plaats van de bestaande 2" leiding 93.6 M. 3". Tijdens de strenge vorstperiode in het begin van het jaar werden verschillende lekkages aan hoofd-en dienst- eidingen bemerkt, die nadat de vorst uit den grond was, werden hersteld. Tijdelijk werd de gaslucht zooveel mogel.jk, door het hakken van gaten en plaatsen van afvoerbuizen afgeleid, zoodat geen ongelukken werden veroorzaakt. XII. Gasmeters. Onderstaand staatje geeft een overzicht van de in gebruik zijnde meters

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1929 | | pagina 150