Bijlage K. VERSLAG over den toestand van het MUSEUM in het Wijnhuis te Zutphen over het jaar 1929. Het Museum werd gedurende het verloopen jaar bezocht door 3932 personen, waaronder 2277 betalende en 1655 niet-betalende bezoekers; in 1928 was het totale aantal 5949 (de bezoekers van de zilvertentoon stelling medegerekend), waaronder 3584 betalende en 2365 niet-betalende bezoekers. Verscheiden schoolklassen, ook van buiten de stad bezichtigden met hun onder wijzers het Museum en de tijdelijke tentoonstellingen werden geregeld bezocht door leerlingen van het Gym nasium, het Chr. Lyceum, de Ambachtsschool en de Vakschool. Gewoonlijk nemen vereenigingen, die de stad bezichtigen een bezoek aan het Museum in hun programma op dit jaar konden 9 vereenigingen worden genoteerd, waaronder het Heimats und Altertumsverein der Vredener Lande, uit Vreden en de Aaltensche Oudheidkamer uit Aalten. De aanwinsten zijn in een hier achter gevoegde lijst opgegeven en beschreven, daaronder zijn te noemen de Vrijheidsboom van 1795, een bruikleen van de gemeente Vorden; Mejuffrouw A. M. C. Werner gaf eenige aquarellen van Zutphen en omgeving benevens een ordeteeken van de Orde van St. Jan te Bedbur, bij Kleef, uitgereikt aan Charlotte, Jacoba van Rhemen in 1797. Dr. J. van der Hoeven verrijkte den Topo- graiischen Atlas met een sepiateekening van de Latijn- sche school en den absis der Broederenkerk, door J. A. Kalden bach. Het Bestuur van het Vullersfonds gaf haar gouden medalje van 1829 in bruikleen. Foto-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1929 | | pagina 131