Bijlage I. 14 tiging van de prijzen werd gelegenheid gegeven op 10 Mei van 24 en op 11 Mei van 2 4 en 79 uur. Terzelder tijd werd het geheele gebouw beschik baar gesteld voor bezichtiging. In de verschillende zalen was aanschouwelijk voorgesteld een overzicht van de leergangen zoowel van de practijk als van het teekenen van de verschillende ambachten die aan de school onderwezen worden. Van een en ander werd door eenige honderden personen gebruik gemaakt. Enkele leeraren maakten met de leerlingen van hun afdeeling excursies. De leerlingen uit de 3e klasse timmeren bezochten Bussum en Amsterdam en daar o.a. het Veilig heidsmuseum. Met hen werd ook naar de omgeving van Arnhem een uitstapje gemaakt en o.a. het Open luchtmuseum bekeken. Daaraan werd ook deelgenomen door de le en 2e klasse van de afdeeling timmeren. De meubelmakers- en schildersleerlingen bezochten met hun leeraren het landhuis „de Groenouwe" te Roenen. Deze brachten ook een bezoek aan de meubelfabriek „L.O.V." te Oosterbeek. De 3e klasse smeden maakte een excursie naar de fabrieken van Heemaf en de firma Stork te Hengelo, evenals naar de fabriek van de firma Nering Bogel en Co. te Deventer. Aan het gebouw en het meubilair werden weer de noodige herstellingen verricht, welke in hoofdzaak door de leerlingen werden gedaan. Gevaarlijk werk, zooals herstellingswerk aan het dak en de goten en het plaatsen van ruiten in hooge ramen heeft door anderen plaats gehad. Ook het verven van buitengevels waarvoor de leerlingen te veel uit het programmawerk zouden gehaald moeten Bijlage I. 15 worden werd voortgezet, met dat aan een aannemer op te dragen. Door de leerlingen werden in zaal 14 de teekentafels verbeterd. Dit had ook plaats met die in zaal 8 en 17. In de beide handteekenzalen, 14 en 15, werden nieuwe schoolborden aangebracht en in zaal 14 nieuwe kasten. Met de aftimmering in zaal 16 en 17 en daardoor het vormen van bergplaatsen is voortgegaan. Begonnen is met in de hal verbetering aan te brengen voor het ophangen van de kleeding door daarvoor kleine kastjes te maken. Behalve de gewone aanvulling van het algemeen gereedschap, is nog aangeschaft mogen worden voor de bankwerkerij een fraismachine en voor de smederij een laschapparaat. Met de ophooging van het terrein wordt geregeld voortgegaan door het opbrengen van puin en sintels enz. Door de leerlingen meubelmakers werd voort gegaan met de betimmering van de directiekamer en door de leerlingen smeden werd een groote lamp ver vaardigd voor de hal. Aan de herstellingen van de electrische leidingen, die met oorlogsmateriaal zijn aangelegd hebben de leer lingen electriciens nogal eens werk. Voor den bouw van een nieuwe bankwerkerij met conciërgewoning werd vergunning verkregen en is met de uitvoering daarvan begonnen. Een groot gedeelte van dat werk, zooals kozijnen met deuren en ramen enz., wordt door de leerlingen vervaardigd. Ook het aftimmeren zal door de leerlingen geschieden. Zulk werk is uitnemend geschikt om den blik van de leerlingen te verruimen. Tot uitbreiding met een draaibank in de werkplaats van de electro monteurs, die hoog noodig is, kan niet

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1929 | | pagina 123