1% Bijlage I. 8 T ransport 32 Met dipl71 Gebleven72 Nieuw109 Totaal 284 Avondcursus Oud128 11 Nieuw178 Totaal 601 Door verschillende klassen werden onder leiding van de verschillende leeraressen enkele fabrieken en tentoonstellingen bezocht, o. a.: de zuivelfabriek te Dieren de kaasmakerij van Vuuren te Brummen de Stoomwasscherij van Gebr. ten Hoopen te Lochem de zeepfabriek van de firma de Haas en Van Brero te Apeldoorn de kweekerij van den heer Schieven te Eist. De leerlingen der opleidingsklasse Na bezochten, de spinnerij en weverij der firma Spanjaard te Borne; de tricotfabriek der firma Wiegerink en Koch te Zutphen. Door de leerlingen der hoogste klasse werd een uitstapje naar Amsterdam gemaakt, waar, na een boot tocht door de grachten en havens een bezoek gebracht werd aan Artis. Een goede, eenvoudige warme maaltijd werd gebruikt in het restaurant: „A.T.V.A." (Amster- damsch Tehuis voor Arbeiders) op de Marinekade. Door een der leerlingen werden 25 boeken aan de school geschonken, zoodat het aantal boeken thans bedraagt 469. Bijlage I, 9 Afdeelingsschool Gorssel. Leidster Mej. E. Eskes, leerares linnennaaien. Leerares costuum- en linnennaaien, Mej. J. v. Maan en. J. Schouten. Aan Mej. H. Klugkist werd met ingang van 1 Juni op haar verzoek eervol ontslag verleend. Het aantal leerlingen bedroeg op 1 Mei 1929: Klasse Ia 23 leerlingen I b 24 Ha 17 116 18 III 11 Totaal 93 leerlingen. Afdeelingsschool Lochem. Leidster Mej. J. Teer, leerares linnennaaien. Leerares costuum-en linnennaaien, Mej. Heynsdijk, aan wie op haar verzoek met ingang van 1 Nov. '29 eervol ontslag werd verleend wegens hare benoeming als leidster aan de school te Bodegraven. In haar plaats werd Mej. J. v. Zijl benoemd. Leerares nuttige handwerken. Mej. Sim mei ink. Het aantal leerlingen bedroeg op 1 Sept. 1929: Klasse I 62 leerlingen II 28 UI21 Totaal 111 leerlingen. Afdeelingsschool Terborg. Leidster: Mevr. N. te Winkel—Van Hunnik, leerares linnennaaien. Leerares costuumnaaien, Mej. G. Stieber. koken, Mej. A. v. d. Velde.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1929 | | pagina 120