Bijlage G. Aan schoolgelden is ontvangen a. in de Bornhovestraat f 588. b. op den Paardenwal f 355.47 c. in de Hoven f 199.30 Totaal f 1142.77 Het gemeentelijk subsidie bedroeg f 17000. Opleiding. De leiding van den cursus voor akte A was ook in 1929 in handen van den heer G. W. Vis, die tevens belast is met het onderwijs in de vakken van het lager onderwijs. Voorts waren aan dien cursus werkzaam Mej. Morhee voor fröbelleer, de Heer F. Engelsma voor zang en de Heer W. Ren sen voor teekenen. De kweekelingen Mej. R. E. J. Wesselink en Mej. J. H. Paap volgden den cursus. De gebouwen verkeeren in goeden staat van onder houd. De plannen voor den bouw van een nieuwe school gingen een grooten stap in de gewenschte richting. De commissie ontving teekeningen van een vierklassige school, die volgens besluit van den gemeenteraad, aan de Leeuweriklaan gebouwd zal worden, ter beoor deeling. Verwacht mag worden dat in September van het volgend jaar de school in gebruik genomen kan worden. De Commissie van Toezicht, B. DE JONGE, Voorzitter. J. RU1BING, Secretaris. ZUTPHEN, 27 Maart 1930. Bijlage H. VERSLAG der Commissie tot WERING van SCHOOLVERZUIM, over het jaar 1929. In de samenstelling der Commissie kwam geen ver andering. Volgens art. 11 van het Huish. Reglement (Gemeenteblad no. 128) werden in de Januari-vergade- ring tot voorzitter, 2de voorzitter, secretaris en 2den secretaris herkozen resp. de heeren J. Gimberg, J. J. van Lunenburg, G. W. Ormel en A.K. Klaren. De Commissie vergaderde 25 maal. Van den heer Inspecteur van het L. O. kwamen 126 kennisgevingen in van vermoedelijk ongeoorloofd verzuim, zoodat de secretaris ook 126 ouders moest oproepen om voor de Commissie te verschijnen, teneinde over het verzuim hunner kinderen gehoord te worden. Aan deze op roeping gaven er 87 gehoorvan de overigen moest de Commissie langs anderen weg naar de redenen van het verzuim onderzoek doen. De Commissie kon het verzuim 20 keer als verschoonbaar beschouwen en moest derhalve het nog altijd 106 maal als beslist ongeoorloofd rapporteeren. De verzuimen waren als volgt over de verschillende scholen verdeeld 5 verzuimen 12 School A B C D E F G 17 0 17 0 17 2 Bijdragen. Gebouwen. Aan den Raad der gemeente Zutphen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1929 | | pagina 115