14 Electriciteitsbedrij f. Aan de N.V. Electriciteitsfabriek „IJsselcentrale" werd op 9 Januari wederom voor een jaar een tegemoet koming verleend in de schade, welke zij tengevolge van de gestegen kolenprijzen lijdt (kolenclausule). In Uw vergadering van 12 Maart werd besloten liet tarief voor het vaste recht te verlagen tot het verschil tusschen tarief A en het lage tarief (26 cent —7 cent), terwijl voor het geheele gebruik 7 cent per K.W.U. moet worden betaald. Het abonnementstarief kwam te vervallen en de mogelijkheid werd geschapen dat het bedrijf gemeentelijke huurinstallaties aanlegt tegen een vergoeding van 10 cent per lichtpunt en per maand. Ons voorstel tot het in eigen beheer nemen van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf werd in Uw ver gadering op 11 Juni aangenomen, terwijl ons op 10 September een crediet van f 15000 verleend werd voor het bouwen van een ambtswoning met kantoor. In Uw vergadering van 11 Juni werd ons nog. een crediet verleend voor uitbreiding van het kabelnet en transformatorruimte van f 17145. Financiën. Uw College besloot op 12 November tot het aan gaan eener geldleening groot f 70000 nominaal a pari tegen een rente van 4'/o per jaar met het Oude en Nieuwe Gasthuis. Op 13 Februari werd besloten tot wederopzegging een subsidie toe te kennen aan de stichting R.K. Ziekenverzorging ten behoeve van de verpleging in 15 haar ziekenhuis voor iederen Zutphenschen patiënt in de derde klasse die, naar ons oordeel, niet bij machte is het volle verpleeggeld te betalen. Gasfabriek en Waterleiding In Uw vergadering van 9 Januari werd besloten tot invoering van een vastrechttarief voor de levering van gas. Gedurende het jaar werden ons credieten verleend voor uitbreiding van de gasleiding in den Weg naar Voorst en den Buitensingel, voor plaatsing van 11 lantaarns, voor het bouwen van een koeler in de afvoerleiding van het ammoniakwater en voor uit breiding der gas- en waterleiding te Warnsveld. Grondbedrijf. Uw College besloot op 12 Maart tot instelling van een grondbedrijf. Onderwijs. In Uw vergadering van 14 Mei werd besloten tot het houden van een éénmaligen cursus ter opleiding voor het onderwijs in de lichamelijke oefening op de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs. Voor uitbreiding van het teekenlokaal in school D werd ons op 8 October een crediet verleend van f 725. In dezelfde vergadering werd beslist dat de oprichting en instandhouding van een bakkerscursus aan de ambachtsschool noodig werd geoordeeld. Openbare werken. Op 10 September besloot Uw College tot herstelling I

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 9