Bijlage D. 32 Stenografie4 terwijl 1 oud-leerling slaagde voor de akte boekhouden M. O. Aan 19 konden verschillende diploma's van de Handelsavondschool „Mercurius" uitgereikt worden. Verscheidene oud leerlingen studeeren verder voor de talen en boekhouden, enkele ook voor het Staatspraktijk diploma en de akte boekhouden M. O., terwijl 1 studeerde voor het examen gemeente-financiën, waar voor hij inmiddels geslaagd is. De salarissen loopen bij de mannelijke oud-leerlingen nog verder uiteen dan bij de vrouwelijke. Ze varieeren tusscher. f 240 en f 5800. Uit den aard der zaak is het verslag van dit onderzoek een eenigszins eentonige opsomming van cijfers. Toch zeggen die cijfers wel iets voor de mogelijkheden, die het einddiploma van de Handelsschool opent. V. Gemeentelijke Handelsavondschool „Mercurius". Personeel. Het personeel aan de school verbonden was op 31 December 1928 als volgt samen gesteld Bijlage D. 33 Leeraren. Leervakken. Aantal uren per week C. Kamp, directeur A. Barto A. Broekhuizen H. Koiter, w.n dir. J. Kroese M. N. H Leijs J. C. Lindeman J. W. Mensink R Schouten Handelswetenschappen Machineschrijven, Steno grafie Engelsch, Aardrijkskunde Engelsch en corresp. Duitsch. Handelswetensch. Handelswetenschappen Duitsch en correspondentie Rekenen, Schrijven, Nederl. (Ie klasse) Nederlandsch en corresp. 4 9 8 7 8 6 7 Tijdelijk S. Dijkman Handelswetenschappen 6 Totaal 69 De heer P. H. J. v. d. Berg, die bij Raadsbesluit van 13 Augustus 1928, op nieuw tijdelijk benoemd was tot leeraar in het Duitsch, nam wegens zijn aanstelling als leeraar aan de Handelsavondschool te Deventer deze benoeming niet aan. Het onderwijs in Duitsch in klasse 1 en 2 werd toen opgedragen aan den heer J. Kroese. In de vacature voor handels wetenschappen, die daardoor ontstond, werd voorzien door de tijdelijke benoeming van den heer S. D ij k m a n in de Raadsver gadering van 8 October 1928. Met mach- I

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 99