30 apothekers-assistente, 1 ambtenares bij het Centraal Girokantoor te 's Gravenhage, 1 is werkzaam ter Gemeente secretarie, 1 studeert aan de Huishoudschool te Amster dam voor leerares, 1 is leerling op de Nieuwe Huishoudschool te Amsterdam, terwijl 1 studeert voor teekenen en 1 voor analyste1 is buiten betrekking. De salarissen van haar, die een betrekking vervullen, varieeren tusschen f 300 en f 2500. Dit groote verschil staat o.a. in verband met de verschillen in leeftijden, die uiteenloopen van 16 tot 25 jaar. Van deze vrouwelijke oud-Ieerling^n volg den 3 na het afloopen der Handelsschool nog de lessen aan de Hoogere Handels school 2 behaalden ook daar het eind diploma. De volgende praktijkdiploma's werden behaald Boekhouden 2 Engelsche Handelscorrespondentie 3 Duitsche 1 Stenografie Nederlandsch 4 Duitsch 2 Engelsch1 Machineschrijven3 Door 16 leerlingen werden een of meer diploma's van de Handelsavondschool „Mer- curius" verworven. Eén oud-leerling behaalde het diploma voor apothekers-assistente, 1 dat voor huis houdster en 1 dat voor piano. 31 Voor de toekomst hadden verschillende van de ouderen trouwplannen, terwijl anderen haar studie voor een of andere taal voortzetten en één studeerde voor het diploma Gemeente administratie. Van de mannelijke oud leerlingen zijn 29 op kantoren en handelszaken te Zutphen werkzaam en 10 in andere plaatsen. Vijf hebben het verder gezocht en zijn in Indië werkzaam öf als assistent-accoun tant öf bij de cultures. Enkelen zijn een andere richting uitge gaan, zoo is 1 bij de redactie van een courant, 1 is surnumerair bij de Directe Belastingen, 1 is ambtenaar ter Gemeente secretarie, 1 is leerling op het Conserva torium te Amsterdam. Eén leerling bezoekt de Economische H.B.S. te Rotterdam. Eenige oud-leerlingen zijn onder dienst, terwijl andere door het vervullen van hun dienstplicht buiten betrekking zijn. Na het diploma van de Handelsschool behaalden 10 het diploma van de Hoogere Handelsschool te Zutphen of Deventer, terwijl 1 het diploma van de Literair Econo mische H.B.S. te Utrecht verwierf. De volgende practijkdiploma's (Mercurius of Vereeniging van leeraren) werden be haald Boekhouden18 Fransche Handelscorrespondentie 2 Duitsche 8 Engelsche 13

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 98