16 Vrijstelling van de lessen in lichamelijke oefening weid verleend aan 1 mannelijke leerling op geneeskundige verklaring en aan 2 mannelijke leerlingen met het oog op hunne reisgelegenheid. Alle leerlingen der 2de klasse namen deel aan het eindexamen. Bij besluit van Burgemeester en Wet houders van 24 Maart 1928, le Afd U no. 697 waren bij dit examen aangewezen als gecommitteerden de heeren L. J. Spier, J. P. W. van Elk, G. L. Maaldrink, Ir. H W. de Kruijff, H. W. A. Behrens, B. H. d' Auzon en als hunne plaatsver vangers de heeren Mr. B. G. Wildervanck de Blécourt, G. J. Stoop, M. Ger- brandy, H. K oerselman, J.M. Ubbens, L Ph. Wöhrmann en Ir. C. Wolter- beek, allen te Zutphen. Hunne benoeming was goedgekeurd bij beschikking van den Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen van 11 April 1928, no. 4379. Afd. V. H. M. O. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Salland had, den heer D. H. Jordaan als vertegenwoordiger aangewezen. Het schriftelijk eindexamen had plaats op 1, 2, 4, 5, 6, 7 en 8 Juni; het mondeling examen werd gehouden op 7, 9 en 10 Juli. In de eindvergadering op 10 juli werd de uitslag vastgesteld en aan de candidaten medegedeeld. Het getuigschrift werd uit gereikt aan 8 mannelijke en 3 vrouwelijke Bijlage D. 17 candidaten, terwijl 2 mannelijke en 1 vrou welijke werden afgewezen. De namen der geslaagde candidaten zijn in alphabetische volgorde Mej. M. Boesewinkel, H. Hietbrink, Mej. A. E. Keuning, H. Kroeskop, A. H. Kuiper, W. M. Mast, W. E. Nijhuis, F. Schaafsma, H. Scheen, Mej. J. H. Walgemoed, en J. Wijnen. Omtrent hunne bestemming kan het vol gende medegedeeld worden: 1 vrouwelijke is geplaatst op een kantoor. 4 mannelijke zijn geplaatst opeen kantoor. 2 mannelijke studeeren voor surnumerair bij de directe belastingen. 1 mannelijke is geplaatst bij de redactie van eene courant. 1 mannelijke is in militairen dienst. 2 vrouwelijke nog onbepaald. \fingen Deze bleven ongewijzigd. Programma. Besloten werd om het onderwijs in Ma- chineschrijven in de 2de klasse gedurende het geheele schooljaar te geven. De vrouwelijke leerlingen ontvangen het onderwijs in lichamelijke oefening gelijk tijdig met de vrouwelijke leerlingen van

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 91