Bijlage D. 12 werd gehouden Iegelijk niet het schriftelijk eindexamen, terwijl het mondeling toela tingsexamen, omdat veel candidaten hier van vrijstelling hadden verkregen, gedurende het mondelingeindexamen kon plaatshebben. Hieruit blijkt dat de tegenwoordige regeling der schoolexamens een storenden invloed op het onderwijs heeft. Het vak wiskunde is gedurende het schooljaar 1928-1929 opgedragen aan den heer Tj. Blo m in de klasse I, lib en IV en aan den heer H. W. H a g e m a n in de klassen I la III en V. Gebouw. Het Natuurkunde lokaal werd opnieuw geschilderd en de experimenteertafel ver beterd. Leermiddelen. Voor Natuurkunde en Scheikunde had de noodzakelijke aanvulling van instrumen ten en glasvoorraad plaats. Voor Plant en Dierkunde werden eenige opgezette dieren, instrumenten en wand kaarten en voor de werkplaats van den amanuensis o a. een nieuwe slijpsteen aan geschaft. Bibliotheek. In het begin van het jaar möest een nieuwe catalogus worden gedrukt, daar de voorraad uitgeput wasin verband hier mede werden slechts enkele duplicaat-exem plaren aangeschaft. De uitgifte van boeken had regelmatig plaats; gedurende het schooljaar 1927—1928 werden in 14 zittingen aan 127 leerlingen 1299 boeken uitgereikt. Bijlage D. 13 Afdeeling B. Handelsklassen. Personeel. In deze afdeeling werd lesgegeven door de leeraren der hoogere burgerschool. NAAM. Aantal uren VAKKEN VAN ONDERWIJS. per week Dr. J. W. Lem, directeur Wiskunde 2; 1 k. 7 N C. Meijer Drees Nederlandsche taal en letterkunde 4 A. J M. Bruggerneijer K Koiter Dr. R. J. Donker A. Janssen J. Tj Wielenga M. N. H. Leijs Wiskunde Nederlandsche taal en letterkunde Fransche taal, letterkunde en han delscorrespondentie Engelsche taal, letterk.en hand.corr. Hoogduitsche taal, letterk. en han delscorrespondentie Aardrijkskunde Geschiedenis Boekhouden, Handelsrekenen, Or ganische en Techniek v. d. Han del, Bedrijfshuishoudkunde, Ned handelscorrespondentie Natuurkunde Scheikunde en Warenkennis Staatswetensch en Handelsrecht Lichamelijke oefening jongens Lichamelijke oefening meisjes Vrouwelijke handwerken Stenographic, Machineschrijven 7 8 8 4 4 16 3 6 6 1 I 1 D F. Keiser Dr. S Postma J M L. Saunders C. Hage Mej. P. M. van der Weel Licnameiijke oerening meisjes Mej. H. K- Uiterwijk L Bovendien nog door A. Barto Bedienden: K- Singer, Amanuensis voor de Natuurwetenschappen. H. Derks, Concierge. Aan den heer D. F. Keiser, leeraar in natuurkunde, werd ziekteverlof verleend van 1 Januari tot aan de groote vacantie. Zijne lessen werden van 1 Februari af tot aan de groote vacantie waargenomen door den heer F. W. van der Wilt, doctoran-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 89