Bijlage C. 6 Daarop volgde de bekendmaking van de bevorde ring der leerlingen door den rector. De organist de heer De Oroote was zoo welwillend het orgel te bespelen. Tot de ie klasse werden toegelaten 5 mannelijke en 4 vrouwelijke candidaten, terwijl 1 vrouwelijke werd afgewezen. Met September werden nog toegelaten 3 leerlingen in klasse III en 1 in klasse VI, 1 toehoorster in klasse III en 1 in klasse V. De nieuwe cursus begon met 33 mannelijke, 35 vrouwelijke leerlingen en 3 toehoorsters. De vlijt der leerlingen is over het algemeen be vredigend. In klasse II moesten enkele leerlingen voor één of meer dagen van de school worden verwijderd wegens wangedrag. Overigens was het gedrag der leerlingen zeer bevredigend. Op 15 November had een ouderavond plaats, be zocht door eenige curatoren, 6 leeraren en 19 ouders. De rector hield eene inleiding over het wetsontwerp op het voorbereidend hooger Onderwijs. Met leed wezen vermelden wij het gebrek aan belangstelling in deze bijeenkomsten bij een groot deel der ouders. De poging om op deze wijze den band t'usschen gezin en school te versterken dreigt op dit gemis aan belangstelling te stranden. Onderwijs. Het bezwaar wordt levendig gevoeld dat in de middenklassen de aandacht der leerlingen te veel wordt versnipperd, waaronder de hoofdvakken lijden. Wij Bijlage C. 7 hopen dat dit bezwaar dat vrijwel overal gevoeld wordt tot eene herziening van het leerplan zal leiden. De lessen werden regelmatig gegeven. Na de Kerst- vacantie 1927 kon de heer Keiser tengevolge van ernstige ongesteldheid zijne lessen in Natuurkunde niet hervatten. Met ingang van 1 Februari 1928 werd met die lessen belast de heer F. W. van der Wilt, docts., die tot de groote vacantie in functie bleef. Om dezelfde reden kon de heer Mellet na de Paasch- vacantie zijne lessen in Fransch niet meer geven. Met ingang van 25 April werd dit onderwijs opgedragen aan mejuffrouw A. Ooudeket. Personeel. De claviger N. Weeda verkreeg op 9 Juni eene vaste aanstelling. Gebouw en Leermiddelen. Het gebouw is in goeden staat. De gaslampen werden voorzien van nieuwe branders en ballons, terwijl enkele nieuwe lichtpunten werden aangebracht. De tijdschriften werden alle aangehouden. Door gebrek aan geldmiddelen konden slechts weinig boeken voor de leerlingen-bibliotheek worden aangeschaft. Vooral voor Fransche lectuur is aanvulling zeer noodig. Enkele boeken werden ten geschenke ontvangen. Van een oud-leerling in Ned.-Indië ontving het gymnasium eene mooie verzameling geprepareerde vogelhuiden. Ten behoeve van het onderwijs in lichamelijke oefening werden een aantal hulpmiddelen voor lichte athletiek aangeschaft.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 82