Bijlage B. 16 bedragende 14, was nu 8, het aantal gevallen van roodvonk verminderde van 53 tot 25, terwijl het aantal gevallen van febris typhoidëa van 3 tot 1 terugging. In deze gemeente werden door den gemeentelijken ontsmettingsdienst in dit jaar verricht 16 schoolont- smettingen en 14 woningontsmettingen. Het zieken- rijtuig werd 23 maal ontsmet, terwijl van den ont smettingsoven, voor liet ontsmetten van lijf-, bed- en andere goederen, 115 maal werd gebruik gemaakt. Buiten de gemeente hadden 14 woningontsmettingen plaats, terwijl 98 maal van den ontsmettingsoven gebruik werd gemaakt, voor het ontsmetten van goe deren uit 27 verschillende gemeenten. HOOFDSTUK VIII. Geneeskundige Armenzorg. Hierover valt niets te vermelden. HOOFDSTUK IX. Drinkwatervoorziening. Het water der gemeente waterleiding werd geregeld om de twee maanden onderzocht. De uitkomsten van dit onderzoek zijn als Bijlage V aan dit verslag toe gevoegd. In den Gemeenteraad werd door een der leden het voorstel gedaan Art. 22 der Bouwverordening, waarin Bijlage B. 17 bepaald wordt dat elke woning moet voorzien zijn van deugdelijk water, daar waar gemeentelijke water leiding aanwezig is, uit deze leiding, zoolang die leiding niet aanwezig is, uit eene pomp, te wijzigen als volgt. Elke woning moet voorzien zijn van deugdelijk water. De deugdelijkheid van het water wordt vastgesteld door een, door den Raad aan te wijzen scheikundig bureau. Naar aanleiding daarvan, vroegen Burgemeester en Wethouders aan de Commissie of het naar hare meening in den huidigen tijd, wenschelijk en verstandig is, waar aansluiting aan eene gemeentelijke waterleiding mogelijk is, die aansluiting facultatief te stellen, al was het slechts voor reeds bestaande woningen, in aanmerking genomen, den, door den keuringsdienst van waren meermalen gesignaleerden zeer vervuilden bodemtoestand van Zutphen. In antwoord hierop deelde de Commissie aan Bur gemeester en Wethouders mede, dat het naar haar oordeel zeer gewenscht en voor de volksgezondheid van het grootste belang mocht worden geacht, dat zoowel nieuw gebouwde als reeds bestaande woningen, waar zulks mogelijk is, aan de gemeentelijke drink waterleiding zijn of worden aangesloten. HOOFDSTUK X. Levens- en genotmiddelen. Gebruiksartikelen. Van den directeur van den keuringsdienst van waren, ontving de Commissie een schrijven, waarbij de aan dacht wordt gevestigd op de bodem en luchtveront-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 74