Bijlage B. 12 13. Het plaatsen van 2 electromotoren van l1/2 en 1 P.K. ter aandrijving van een halfautomatische pakket- teermacliine en van een banderolleermacliine, Korte Hofstraat No. 1. 14. Het plaatsen van een electromotor van l/2 P.K., ter aandrijving van een Iiiclitzui verings-installatie, Parkstraat No. I. 15. Het uitbreiden eener steenhouwerij, door bij plaatsing van motoren en machines, Tadamasingel No. 1. 16. Het oprichten van een confectiefabriek met plaatsing van 2 electromotoren van 2 en 3/4 P.K., Waterstraat No. 16. 17. Het uitbreiden eener papierfabriek, met ver plaatsing en bijplaatsing van verschillende electro motoren en machines, Pollaan No. 1. 18. Het uitbreiden van een banketbakkerij, door plaatsing van een electromotor van 2 P.K., Groen markt No. 10. 19. Het oprichten van een rookerij van vleeeschwaren, Spittaalstraat No. 45. 20. Het uitbreiden eener drukkerij, Waterstraat No. 27. 21. Een verzoekschrift aan Ged. Staten door het Bestuur der gemeente, tot oprichting van een openbaar slachthuis op een perceel van het industrie terrein. 22. Het oprichten van een drogerij van dierlijke stoffen, Korte Beukerstraat No. 12. 23. Het oprichten van een ondergrondsche benzine bewaarplaats met aftapinrichting bij het perceel Over welving No. 1. 24. Het oprichten van een fabriek voor het ver vaardigen van metaalplaten voor cliché's met plaatsing van een electro-motor van 5 P.K., tot aandrijving van een polijstmachine, Oudewand No. 23. Bijlage B. 13 De adviezen op deze kennisgevingen door de Com missie uitgebracht, hebben zich ook nu weder beperkt tot het, zoo noodig, in overweging geven van voor waarden aan de vergunning te verbinden, opdat de omwonenden en de omgeving geen nadeel zouden ondervinden van rook, afgewerkte gassen en schadelijke trillingen, geraas, enz. en tot het voorstellen van zoo danige bepalingen waardoor nadeel voor de volks gezondheid wordt voorkomen. Burgemeester en Wethouders deelden aan de Com missie mede, dat de vergunning hierboven onder No. 22 genoemd, door hen op de volgende gronden niet was verleend: le. Overwegende, dat door een aantal particuliere eigenaren en bewoners van in de nabijheid der in richting gelegen perceelen, bezwaren tegen de inwil liging van het verzoek zijn ingebracht, welke in de daarvoor gehouden zitting mondeling zijn toegelicht; dat deze bezwaren voornamelijk uitdrukking geven aan de vrees, dat door de oprichting der drogerij als uitbreiding der rookerij, de last en hinder van stank en rook, welke in dit drukste en volste gedeelte der stad thans reeds van het bedrijf worden ondervonden, nog zullen vermeerderen: 2e. Overwegende dat de inrichting reeds blijkt te zijn gebouwd en in werking gestelddat zij met hout wordt gestooktdat het rookkanaal uitkomt in dat van het rookgebouw er naast; dat het nieuw gebouwde in elk geval eene uitbreiding van het bedrijf daar stelt en alzoo gelegenheid geeft tot het verwerken van meer stankverspreidend materiaal dan tot dusver in behandeling kwam, en dat alles bijeen genomen, over-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 72