Bijlage B. 2 J. L. Siemens, Arts, Geneesheer; N. VAN Vliet, Directeur der Rijkslandbouwwinter- school Dr. I. M. DE HAAS, Geneesheer; Mr. G. M. VAN VOORTHUIJSEN, Notaris; Mr. J. H. C. M. VAN DER KUN, Substituut-Officier van Justitie. J. de Priester. Voorzitter der Commissie C. Bijl. Secretaris: J C. GOLDENBERG. Een roosier aangevende het jaar van aftreding van de leden en den Secretaris, is als bijlage I aan dit verslag toegevoegd. Ook in dit jaar heeft de bode E. J. Haijtink zijne gewone diensten aan de Commissie bewezen. Aan den heer H. W. A. Behrens bleef opgedragen het tweemaandelijksch onderzoek van het water der gemeente waterleiding. De resultaten van dit onderzoek zijn aan dit verslag toegevoegd als bijlage V. Andere onderzoekingen hadden dit jaar niet plaats. B. Huishoudelijke Zaken. In het jaar 1928 zijn gehouden 5 vergaderingen. Deze hadden plaats ten gemeentehuize op 22 Fe bruari, 13 Juni, 19 September, 3 October en 28 December. In de vergadering van 13 Juni werd het verslag van de handelingen en bevindingen der Commissie over het jaar 1927 behandeld en vastgesteld en daarna op de gewone wijze verspreid. Het 33e Congres voor openbare Gezondheids regeling werd 6 en 7 Juli te Rotterdam gehouden. Bijlage B. 3 De volgende onderwerpen kwamen in behandeling: 1. Drinkwatervoorziening van Nederland, nu en straks. Praeadviseur de heer W. F. J. M. Krul, Directeur van het Rijksbureau voor drinkwater voorziening te 's Gravenhage. 2. De Stad en de Problemen, die zij ons in haar snellen groei uit een oogpunt van Volksgezond heid stelt. In te leiden door den heer Ir. W. G. Witteveen, stadsarchitect te Rotterdam. Door de Commissie werd geen deel genomen aan dit Congres. De raming van ontvangsten en uitgaven voor het jaar 1928 werd vastgesteld op een totaal bedrag van f 1300.Daarvan kwam voor rekening der gemeente een bedrag van f 900.— (bijlage II). De rekening en verantwoording over het jaar 1927 werd nagezien en voorloopig vastgesteld in de ver gadering van 13 Juni 1928. Het voordeelig saldo dezer rekening ten bedrage van f 359.51 werd bij den ge meente-ontvanger gestort. Burgemeester en Wethouders gaven aan de Com missie kennis, dal deze rekening door hen was na gezien en in orde bevonden. Ook deelden zij bij schrijven van 15 December mede, dat op de begroo ting voor het jaar 1929 een bedrag van f 900.— als bijdrage voor de Commisste was uitgetrokken. In het jaar 1927 werd voor gemeente-rekening uit gegeven een bedrag van f 540.49. (Bijlage III.)

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 67