Bijlage A. 4 HOOFDSTUK VII. Geldelijke steun van gemeentewege. 32. Voorschotten en bijdragen aan vereenigingen, vennootschappen of stichtingen, verleend overeen komstig art. 34 der Woningwet. In een conferentie van Burgemeester en Wethouders met de besturen der woningbouwverenigingen is de wenschelijkheid van intensiever krotopruiming ter sprake gebracht. Dientengevolge zullen enkele bouw verenigingen bij het Gemeentebestuur plannen indienen tot het bouwen van arbeiderswoningen twee aanvragen zijn tot een getal van 50 woningen ontvangen en in behandeling. HOOFDSTUK X. Overige verrichtingen tot verbetering der volkshuisvesting. 44. Verrichtingen van het Gemeentebestuur tot verbetering der volkshuisvesting, niet aangeduid onder 1-33. De gemeente houdt regelmatig toezicht op de met rijks- en gemeentesteun gebouwde woningen. Waar noodig wordt bij de bouwvereenigingen op herstel ling aangedrongen. Aldus opgemaakt door Burgemeester en Wethouders van Zutphen, den 28en Mei 1929. De Burgemeester, DIJCKMEESTER. De Secretaris, RUIB1NG. Bijlage B. VERSLAG van de bevindingen en handelingen der GEZONDHEIDS-COMMISSIE voor Zutphen over het jaar 1928. HOOFDSTUK I. A. Personalia. De Commissie maakt met leedwezen melding van het overlijden van het lid Dr. J. Oudenampsen. Sedert 1907 lid der Commissie, was hij een trouw bezoeker der vergaderingen, waar zijn adviezen steeds op prijs werden gesteld. De Commissie zal zijne nagedachtenis in eere houden. In de vergadering van 28 December herdacht de voorzitter in hartelijke be woordingen den overledene en wees op zijne groote belangstelling in het werk der Commissie. Aan den heer Jhr. A. G. Beelaerts van Blokland werd op zijn verzoek, wegens vertrek naar elders, eervol ontslag verleend als lid der Commissie. In de beide vacatures werd tot nu toe nog niet voorzien. De heeren Dr. I. M. de Haas en N. van Vliet die met 1 Juli aan de beurt van aftreding waren, werden bij besluit van den heer Commissaris der Koningin van 15 Juni, voor den tijd van 5 jaar opnieuw benoemd. Aan het einde van het verslagjaar bestond de Com missie derhalve uit de heeren: C. Bijl, 1ste Geneesheer aan het krankzinnigen gesticht

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 66