110 HOOFDSTUK XII. Nijverheid, handel en scheepvaart. I. Kamer van Koophandel en Fabrieken. De gemeente ressorteert onder de kamer van koop handel en fabrieken voor het district „Salland" gezeteld te Deventer. II. Nijverheid. a. Fabrieksnijverheid en ambachten. In 1928 zijn de volgende vergunningen krachtens de Hinderwet verleend. Aan de gebr. Doornink tot oprichting van een in richting voor machinale houtbewerking met plaatsing van een electromotor ter aandrijving eener zaag- en schaafmachine in perceel Spittaal- straat 80. D. J. Wijnand van Gulik tot uitbreiding zijner rijtuigfabriek door toevoeging van een schilders werkplaats en lakkamer in perceel Spittaalstraat 28. N. V. Handelmij en machinefabriek „ZevenheuveV v.h. W. Terlct tot oprichting van een inrichting voor het vervaardigen van zuivelwerktuigen in perceel Coenensparkstraat 4. de wed. D. A. van Bruggen tot uitbreiding barer slagerij door bijplaatsing van een electromotor ter aandrijving van drie vleeschmachines in perceel Barlheze 27. B. G. Landeweert en Zn. tot oprichting van een inrichting voor machinale houtbewerking met 111 plaatsing van een electromotor ter aandrijving eener cirkelzaag in perceel Baggeroord 8. Aan N. V. Zilversmederij Hollandiatot uitbreiding harer inrichting door bijplaatsing van een electro motor ter aandrijving van een frictiepers in perceel Hagepoortplein 11. P. Boers tot plaatsing van een kneedmachine met electromotor in zijn broodbakkerij in perceel Achterhoven 3. A. Meerstadt Jr. tot oprichting van een inrichting voor machinale houtbewerking met plaatsing van een electromotor ter aandrijving eener cirkelzaag in perceel Lange Hofstraat 9. G. L. Bras tot plaatsing van een maalmachine en koekenbreker met electromotor in perceel Halterstraat 3. H. Cohen tot oprichting van een bewaarplaats voor lompen, metalen en vellen in perceel Pols broek 79a. de Baiaafsche Importmaatschappij tot oprichting van een ondergrondsche bewaarplaats voor benzine met aftapinrichting in de openbare straat terzijde van perceel Overwelving 1. de fa wed. C. L. Kreijenbroek tot uitbreiding harer banketbakkerij door plaatsing van een electromotor in perceel Groenmarkt 10. A. Kcijzer tot oprichting van een rookerij van vleeschwaren in perceel Spittaalstraat 45. B. Tesink tot uitbreiding zijner steenhouwerij door bijplaatsing van motoren en machines in perceel Tadamasingel 1. de fa. H. D. Burgers tot uitbreiding harer papier-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 57