102 Verbouwd worden hoofdzakelijk de Diepenveensche, Nijmeegsche en Flakeesche roode. Zomer- en stoppelknollen. Zomerknollen worden niet verbouwd. De opbrengst der stoppelknollen was beter dan in 1927. Lupinen. De stand der gele lupinen was dit jaar matig. Zij worden hier verbouwd als voorbouwgewas op gronden die opgehoogd waren en geëgaliseerd met stortvuil. Groen gemaaide klaver. (Klaverhooi, le en 2e snede). De le en 2e snede waren over het algemeen tamelijk goed en de winning van het product liep vlot van stapel. Wei- en hooilanden. De opbrengst van de liooger gelegen wei-en hooi landen was matig, die van de lagere weilanden jets beter. De hooioogst had in den gewonen tijd plaats en het weer was tijdens den hooitijd gunstig, zoodat het product uitstekend gewonnen werd. Naweide en 2e snede gaven een matige opbrengst. Tuinbouw. Het jaar 1928 was voor den tuinbouw, wat de opbrengst betreft, gunstiger dan 1927. De groenteprijzen waren middelmatig. 103 Vruchtenteelt. De kersen-, pruimen- en appeloogst was dit jaar slecht; de perenoogst wel iets beter, maar toch matig. De strenge nachtvorsten in de maand Mei zijn hiervan vermoedelijk de oorzaak geweest, waardoor vele bloesems vernield werden. De appelprijzen waren hoog, die der peren ook hooger dan in 1927. De kwaliteit der appels en peren was niet mooi. Kweekerijen en vruchtboomen. Voor de boomkweekerijen was 1928 over het alge meen niet ongunstig, daar de uitgeplante boomen niet door de droogte leden. Wel deden de nachtvorsten in Mei eenige schade aan plantsoen. De iepenziekte deed vooral aan de oudere boomen weer veel schade, in de jonge boomen kwam de ziekte wat minder voor. Het schijnt, dat een beer- bemesting tegen deze ziekte wat helpt. Appelbloesemkever en wintervlinder deden nogal schade. Kanker bij appelboomen, schurft bij peren en monilia bij steenvruchten waren de schadelijkste zwamziekten. Bijenteelt. Bijenteelt is in deze gemeente van weinig beteekenis. De opbrengst aan honing was matig. Maatschappijengenootschappen enz. ter bevordering van den landbouw. De afdeeling Zutphen Warnsveld van de Geldcrsch Overijsselse/ie Maatschappij van Landbouw. De afdeeling is opgericht den 25en April 1904. Secretaris de heer H. D. Zelders te Zutphen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 53