100 In hoofdzaak worden de weilanden met kunstmest en bij uitzondering met stalmest of beer bemest. Ingevoerde werktuigen. Ingevoerde werktuigen zijn: maaimachines, land-en weide-eggen, cultivatoren, ploegen enz. Veeartsen. S. Heimans, keuringsveearts, hoofd van den vleesch- keuringsdienst en plaatsvei vangend inspecteur van den veeartsenijkundigen dienst. Mededeeling aangaande teelt van onderstaande gewassen Rogge. 15.57 H.A. werd met rogge bezaaid, hoofdzakelijk petküser en staalrogge, en leverde over het algemeen een finke opbrengst. Zaad en stoo waren van goede kwaliteit. Haver. Het aantal H.A. beteeld met haver bedroeg dit jaar 22.07. De stand was beter dan in het vorig jaar. De kwaliteit van zaad en stroo was goed. De verbouwde soorten warenzege- en gouden- regenhaver. Doonen. De boonenoogst was in 1928 middelmatig. Het gewas leed veel door den kouden voorzomer. 101 Erwten. De erwtenoogst was dit jaar tengevolge van ongunstig weer in den voorzomer matig, evenals de kwaliteit van het product. Aardappelen. De verbouwde oppervlakte bedroeg 67.02 H.A. De opbrengst en de kwaliteit waren in 1928 best; aardappelziekten kwamen weinig voor. De prijzen der consumptie aardappelen waren niet zoo hoog als in 1927 en varieerden tusschen f 3 en f 4.50 per H.L. Mangelwortels. Mangelwortels worden hier uitsluitend als hoofd gewas geteeld. De jonge plantjes kwamen matig op; de opbrengst was middelmatig. Verbouwde soorten: Gele Eckendörfer, Roode Mam- mouth, Jaapjes peen, Barris van Sludstrup. Knolrapen. (Hoofdgewas en 2e gewas). Knolrapen worden hier weinig als hoofdgewas verbouwd, meest als 2e gewas. De opbrengst zoowel van het hoofd- als van het 2e gewas was vrij goed ziekten kwamen weinig voor. Wortels of paardcpeen. De wortels worden hier hoofdzakelijk verbouwd voor menschelijk voedsel. De opbrengst was middelmatig.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 52