60 14. de brug of duiker in den Buitensingel; 15. de ijzeren draaibrug over de Noorderhaven 16 de hefbrug over de spoorhaven in den Marschweg; 17. de brug of duiker over de beek in den Weg naar Emmerik 18. de groote brug over de beek bij de weide Hel bergen 19. de kleine brug over de beek bij de weide Hel bergen 20. de Oostveensche brug 21. de brug in den weg naar Tonden 22. de duiker in den landweg naar het Galilé 23. de twee duikers in den afweg naar de losplaats op de Lage Waarden 24. de drie duikers in den Vierakkerweg. De trottoirs van de IJsselbrug zijn gedeeltelijk vernieuwd. Overigens werden de bruggen met de daarvoor beschikbare gelden zoo goed mogelijk onderhouden. Plantsoenen en Wandelplaatsen. Aangetast door iepenziekte, moesten weder ruim honderd iepen vallen, die, waar mogelijk, weder door jonge boomen werden vervangen. Dit jaar was geen verbetering in den toestand der boomen te bespeuren. De Walraadshof werd verder opgehoogd en afge dekt met goede tuinaarde. Vermoedelijk zal dit terrein in het seizoen 1929—1930 aangelegd kunnen worden, zoo het voldoende geklonken is. De buitengewoon droge zomer noodzaakte tot veel waterverbruik, versproeid werd 610 M3. De fonteinen 61 die dit jaar weder geregeld spoten, verbruikten 1050 M3. water. De open terreintjes aan den Buitensingel tusschen de woningen van de woningbouwvereeniging „Ons Thuis" werden als plantsoen aangelegd. De aanleg- kosten bedroegen f 135.26, de woningstichting betaalt de jaarlijksche onderhoudskosten die gesteld zijn op f 100. In gebruik werd genomen een motormaaimachine die uitstekend voldoet. Onderhoud van Dijken, Waterkeeringen en Duikers. In de bij den dienst der landerijen in onderhoud zijnde dijken kwam geen verandering. Een laag gedeelte van den Poldijk nabij den Hei duiker werd in den nazomer opgehoogd en opnieuw onder profiel gebracht. De verdere dijken en waterkeeringen werden alle nagezien en goed onderhouden. Nieuwe duikers werden gelegd bij het erve „den Brink", terwijl de ontwateringssloot in het Weerdje op het Helbergen bij de uitmonding in de pompsloot van een nieuwen afsluiter werd voorzien. Boven genoemde ontwateringssloot werd in het afgeloopeti jaar gegraven, waardoor een laag gedeelte van het Weerdje onder bemaling is gebracht. Algemeene Begraafplaats. Het plantsoen en de gebouwen op de begraafplaats werden naar behooren onderhouden. De volgende graven werden op daartoe strekkend

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 32