56 16. de duiker met afsluiter in den dam achter de Buitensocieteit bij den Walraadshof 17. de aanvoerduiker in de rechter zomerkade van de Berkel, boven de Pallandtbrug, dienende tot het onder water zetten van een gedeelte van de weide „de groote Koppelen" en de afvoerduiker van de weide door een greppel in verbinding met de Polbeek. Met de daarvoor beschikbare gelden werden deze werken zoo goed mogelijk onderhouden. Het stortebed achter de Houtwalsluis is 18 M. verlengd. Van den duiker in den Buitensingel is een der deuren vernieuwd. Rivieren, Kanalen, Vaarten, Grachten, Havens en andere werken. De IJsselstanden werden dagelijks opgenomen aan de Rijkspeilschaal aan de IJsselkade en zijn op den hierbijgaanden staat vermeld, waaruit blijkt dat ge durende 229 dagen het water beneden den middelbaren rivierstand (1911— 1920) van 4.42 M. N.A.P. bleef. De hoogste stand werd waargenomen op 23 Fe bruari en bedroeg 7.29 M. N.A.P. De laagste stand werd waargenomen op 1 October en bedroeg 2.74 M- -\- N.A.P. De binnengracht moest 2 maal worden afgesloten, waarbij de pompinrichting, staande in den tuin van het gymnasium tot bemaling van de Binnengracht 23 dagen dienst moest doen met totaal 75 maaluren. Door de firma gebr. Van H a 11 u m is uit het 57 havenkanaal en de Helbergschebeek 6830 M3. zand gebaggerd, terwijl daarna nog door J. Jansen met den beugel 2000 M3. zand daaruit is verwijderd. Door deze baggerwerken is de Zuiderhaven, ondanks den langdurigen lagen waterstand steeds bevaarbaar gebleven. Aan het eind van het jaar is door de Berkel weder een groote hoeveelheid zand daarin afgevoerd. De Binnengracht is van den Hagepoortduiker tot de brug bij de Spittaalstraat uitgediept en onder behoorlijk profiel gebracht. Overigens werden de grachten in en om de stad naar behooren schoongehouden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 30