46 De bliksemafleiders van den Wijnhuis-, Nieuwstads- en Walburgstoren werden éénmaal beproefd en in orde bevonden. Gebouwen, bestemd voor openbaar onderwijs. Deze zijn de volgende 1. de bewaarschool aan den Paardenwal 2. de bewaarschool in de Hoven met woning voor het hoofd 3. de handelsschool, hoek Lombardsteeg en Oude Wand; 4. School A aan de Van Tilstraat 5. D aan de Waterstraat 6. E aan de Polsbroek 7. in de Hoven 8. B en G aan den Tadamasingel 9. H aan den Louisesingel 10. C en F aan de David-Evekinkstraat 11. de gymnastiekschool aan het Broederenkerkplein; 12. de gymnastiekschool aan de Kattenhavenstraat 13. de hoogere burgerschool met conciërgewoning' aan de Waterstraat 14. het gymnasium met de daarbij behoorende cla vigerswoning aan 's-Gravenhof De belangrijkste aan de scholen verrichte werk zaamheden zijn de volgende In de bewaarschool in de Hoven en in de daarbij behoorende woning is waterleiding aangelegd en in een der schoollokalen is een vochtige muur met speciale pleisterspecie tegen doorslaand vocht be handeld. In de handelsschool werd de tegelvloer in de vesti- 47 bule en een gedeelte der gang vervangen door een granitovloer. Van school D werden de voor- en achtergevel geverfd. In school F werd een lokaal voor gebruik ingericht. In een der lokalen van school C is de vloer ver nieuwd. In het gymnastieklokaal aan het Broederenkerkplein is het privaat vervangen door een closetinrichting en werd de rolrekinrichting vernieuwd Van de hoogere burgerschool werden de achter gevel en een der zijgevels, alsmede het natuurkunde- lokaal geverfd en de muren in het kabinet plant- en dierkunde opnieuw bepleisterd. Voor diverse scholen werden 250 banken met de daarbij behoorende meubelen geverfd. Het medegebruik der verschillende inrichtingen werd als volgt toegestaan: Gymnastiekschool (Broederenkerkplein). aan W. van der Woude op Dinsdag- en Don derdagavonden van 6-8 uur; aan de gymnastiekvereeniging „Sandow" op Dins dagavonden van 8—10 uur en op Vrijdag- en Zater dagavonden van 7—10 uur; aan het chr. lyceum op Maandagen van 9.25—10.15 uur, van 12.101 uur, van 2.103 uur en van 3—3.50 uur en op Woensdagen van 9.25—10.15 uur en van 10.15—11.05 uur aan de chr. gymnastiekvereeniging „Wilhelmina" op Donderdagavonden van 8—10 uur; aan de afd. Zutphen van den Ned. Arbeiders

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 25