Bijlage W. 22 Op zeeppoeder moest 14 maal aanmerking ge maakt worden, wegens te laag vetzuurgehalte. De vlokkenzeep was niet altijd vrij van alkalisch reagee- rende stoffen. Het gewicht van den inhoud der pakjes zeeppoeder liep sterk uiteen. Visch. In het toezicht op den verkoop van visch is geen verandering gebracht. Door de keurmeesters werden ter plaatse afgekeurd147 partijen wegende 1406.5 K G. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen 2 vischventers, die oude koelhuisharing verkochten onder den naam van nieuwe Hollanasche haringverder tegen een vischhandelaar die bedorven haring verkocht. Er werden veel partijen mosselen in 't zuur aan getroffen, die in gistenden toestand verkeerden. Diversen. Nog werden onderzocht 9 monsters verschillende soorten was, waarvan enkele, als bijenwas aangeduid, geen Of een weinig bijenwas bleken te bevatten. Van de 3 monsters hoofd eau de Cologne bevatte een monster aanmerkelijke hoeveelheden nitrobenzol. 2 partijen looden fluitjes werden afgekeurd. 3 monsters eetlepels en vorken bevatten geen schadelijke metalen. De onderzochte monsters behangselpapier voldeden aan de gestelde eischen. Bovendien werden nog verschillende waren van uiteenloopenden aard onderzocht met het resultaat, dat geen aanmerkingen behoefden te worden gemaakt. Bijlage W. 23 Naar aanleiding van klachten en op verzoek van politie of particulieren werden 134 monsters onderzocht. Meerdere klachten bleken ongegrond te zijnde klachten waarbij ziekteverschijnselen aan het gebruik van voedingsmiddelen werden toegeschreven, bleken meerdere malen juist te zijn, doch de oorzaak van de ondeugdelijkheid der voedingsmiddelen bleek in vrijwel alle gevallen te wijten te zijn aan te lang of onjuist bewaren van de gekookte voedingsmiddelen. Nog vonden op verzoek plaats de volgende onder zoekingen, welke niet in verband staan met de uit voering van de bepalingen der Warenwet en waar voor kosten volgens verordening verschuldigd zijn 156 onderzoekingen van gas voordegemeente Zutphen; 15 ochtend voer en grondstoffen er van 9 sterken drank, op verzoek van de gemeentepolitie te Zutphen, Deventer en Apeldoorn 7 machineolie. Evenals het vorige jaar wordt om bezuinigings redenen de opsomming van ondeugdelijke partijen in geschreven staat, tegelijk met het jaarverslag aan iedere gemeente afzonderlijk toegezonden, zoodat toch daaruit aan elk gemeentebestuur kan blijken, welke partijen gedurende het verslagjaar in hunne gemeente aan de consumptie zijn onttrokken. De Directeur van den Keuringsdienst van Waren in het gebied Zutphen H. W. DE KRUIJFF.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 248