Bijlage W. 10 eischen. Éénmaal werd proces verbaal opgemaakt wegens liet afleveren van room, die niet voldoende hoog gepasteuriseerd was Karnemelkspap. Van de 65 onderzochte monsters voldeden 4 niet aan de in het Melkbesluit gestelde eischen. Na het zenden van waarschuwingen trad de gewenschte verbetering in. Watervoorziening. Ook dit jaar werd het bedrijfswater van verschil lende melk-inrichtingen, boerderijen, enz nagegaan. Meerdere malen moesten weer aanmerkingen gemaakt worden en pompen worden afgekeurd. In plaatsen waar waterleiding aanwezig is, werd aangeraden zich hierbij aan te sluiten. In andere gevallen werd aan bevolen een nieuwe pomp te slaan, waarna het water opnieuw werd onderzocht. Azijn. De controle op de azijn werd uitgebreid, door op onregelmatige tijden de bij grossiers aanwezige voor raden volledig te controleeren. Hierdoor werd beter contact verkregen met die fabrikanten, die azijn af leverden, welke niet aan de gestelde eischen voldeed. Totaal werden 382 monsters azijn onderzocht. 72 monsters voldeden niet aan de eischen in het Azijn- besluit gesteld, omdat het gehalte minder dan 4 was of wegens de aanwezigheid van aaltjes, terwijl in 8 monsters zink werd aangetoond. 974 liter werd Bijlage W. 11 naar de fabrikanten teruggezonden om opnieuw ver werkt te worden. 24 monsters azijnessence voldeden niet aan de gestelde eischen 10 dezer monsters waren niet aan geduid als is voorgeschreven. Bovendien werden 61 monsters wijnazijn, rozijnazijn of vruchtenazijn onderzocht, waarvan 3 een te laag azijnzuurgehalte hadden, 2 veel aaltjes bevatten en 1 onjuist was aangeduid. 84 liter werd teruggezonden naar de fabrikanten. Vele dezer monsters bevatten te weinig vruchtenbestanddeelen om als vruchtenazijn, enz. te kunnen worden aangeduid. Brood. Er werden 3135 bezoeken aan broodbakkerijen gebracht en aldaar, in de winkels en op den openbaren weg 33767 brooden gewogen. Onderstaand staatje geeft een overzicht van de in het laboratorium onder zochte monsters brood en de daarbij verkregen resultaten 1. Aantal monsters op liet labo ratorium onderzocht 540 2. Te weinig droge stof 159 3. Merk M.B. onvoldoende op het brood aangebracht 4. Als no. 3 en bovendien te weinig droge stof 5 Samenstelling niet overeen komstig de andere eischen vai het Broodbesluit 6. Ondeugdelijk wegens 5 et merk M.B. onvoldoende aan gebracht 33 7 217 19 79 20 7 34 15 3 Wit brood Bruin- brood Mclk- brood Rogge brood

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 242