Bijlage U. 10 HOOFDSTUK IV. Districtsarbeidsbeurs. Zooals reeds gemeld zijn in het dienstjaar geen verklaringen afgegeven voor het binnenkomen van buitenlandsche werklieden. In de Gemeente Winters wijk is op 28 Januari een staking uitgebroken bij de Firma J. W. Meijerink en Co., omvattend pl.m. 25 textielarbeiders. Nog steeds is het werk niet hervat en de firma heeft zich voorzien van een voltallig Duitsch personeel. De bemiddelingscijfers in het District zijn nog steeds onbevredigend; eenige vooruitgang was er in de Ge meenten Aalten, Brummen en Groenlo. Herhaaldelijk zijn de Correspondenten door den Directeur bezocht en in April is te Ruurlo een ver gadering met Correspondenten gehouden, omschreven in Hoofdstuk I. De behoefte aan en de belangstelling in de Arbeids bemiddeling is in dit District uiterst gering. Aan het eind van het dienstjaar waren de volgende correspondenten in functie Aalten A. de Boer, Ambt. Gem. Secr. Borculo G. ten Raa, Gem. Architect. Brummen G. C. van Deventer, Boekhandelaar. Eibergen Mej. Samson, Ambt. Gem. Secr. Groenlo J. J. A. v. d. Riet, Gem. Secretaris. Hengelo (G.) L. J. C. Gijsbers, Ambt. Gem. Secr. Hummelo/Kepp. H. J. v. Holten, Lichtenvoorde J. v. d. Mosselaar, Fabrieksarbeider. Ruurlo G. H. Wargerink, Ambt. Gem. Secr. Steenderen F. Smit, Burgemeester. Bijlage U. Vorden Warnsveld Winterswijk Zelhem 11 F. Bergsma, H. Egthuizen, E. Buddeke, L. K. Wieringa, Gem. Secretaris Gep. veldwachter. Boekhouder. Gem. Secretaris. HOOFDSTUK V. Inlichtingsdienst. Het aantal verstrekte inlichtingen omtrent loon, steun, plaatsing in het Buitenland, plaatsing van Duit- sche dienstboden,.enz. was zeer beduidend; ook aan belastingambtenaren zijn dikwijls inlichtingen verstrekt. Het bekomen van inlichtingen omtrent ontslagen personeel, leverde geen groote moeilijkheden op. De Voorzitter G. M. v. VOORTHUIJSEN. De Secretaris, H. A. EZERMAN. o

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 230