Bijlage U. 8 hiervoor geen enkele aanvraag in en vreemdelingen maakten het werk geheel af. Einde December werkten in de niet gesubsidieerde werkverschaffing 32 en in de gesubsidieerde werk verschaffing 42 mannen. Van de verschillende gemeentediensten kwamen 60 aanvragen in, waarvan aan 59 werd voldaan. Verschillende werklieden werden meer dan eenmaal ingeschreven, terwijl ook werkgevers meer dan een maal aanvragen indienden; het aantal werknemers dat van de Beurs gebruik maakte bedroeg 532 en het aantal werkgevers 90. Voor het binnenkomen van buitenlandsche werk lieden zijn in dit jaar geen verklaringen afgegeven, terwijl 2 werklieden in het buitenland (België) zijn geplaatst. Voor vrouwen, in huiselijke diensten, is weinig bemiddeld, van daar de geringe bemiddelingscijfers voor vrouwen. Het ernstig ter hand nemen van deze bemiddeling zal bezwaarlijk gaan, zoo lang geen betere wachtlokalen ter beschikking zijn. Verder geven de bijgevoegde staten een gedetail leerd overzicht van de bemiddeling in alle onderdeden. De verstandhouding tot de verschillende organisaties was goed te noemen en door de kasbesturen is meer malen de noodige medewerking verleend voor het oplossen van geschillen. Geschillen omtrent uitkeering uit de Werklozen kassen kwamen meermalen voor maar werden meestal in overleg geregeld. Slechts vijf malen is officieel bezwaar gemaakt tegen uitkeeringen, 3 maal omdat van de uitkeeringen geen kennis was gegeven en 2 maal omdat de werkloos- Bijlage U. 9 heid een gevolg was van eigen schuld. De bepalingen omtrent het aanvaarden van passend werk gaven geen aanleiding tot beduidende moeilijkheden. Het aantal gesubsidieerde kassen in deze Gemeente bedroeg 36 met samen 810 leden; aan het eind van het vorig jaar was dit aantal 791. Door de leden van deze kassen is in het dienstjaar aan bijdragen betaald pl m. f 7787, terwijl aan uit keering is betaald pl.m. f 10746. Het bedrag der bijdragen aan de Werkloozenkassen, door de leden, kan slechts bij benadering worden opgegeven omdat de Bondsbesturen van de Ned. Ver. van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden en van de N.V.V.H.I. Hermes geen opgaven verstrekten en het Gemeentebestuur van Amsterdam, met de controle op deze kassen belast, weigerde om deze opgaven te verstrekken. Door het Burgerlijk Armbestuur is in dit jaar, voor reisgeld aan werkloozen, verstrekt een bedrag van f 683.78, terwijl voor steun aan uitgetrokken en niet georganiseerde werklooze werklieden is uitbetaald een som van f 12711.85. Voor loonen in de niet gesubsidieerde werkverschaf fing is betaald de som van f 9042 en voor de gesub sidieerde werkverschaffing de som van f 9612. Voor reclame werden in de Gemeente en het Dis trict pl.m. 1000 vloeibladen verspreid, terwijl op de in Mei te Zutpheti gehouden tentoonstelling van Handel en Nijverheid een stand werd bezet door de Arbeids beurs en de gevraagde inlichtingen werden verstrekt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 229