Bijlage U. 6 Het personeel van deze Gemeentelijke en Districts arbeidsbeurs bleef bestaan uit den Directeur, die hoogstens f 900 per jaar mag uitgeven voor schrijfloon. De Commissie van Toezicht, van meening dat op de Beurs een ambtenaar moet zijn die den Directeur bij afwezigheid geheel kan vervangen en die voor een salaris van f 900 per jaar bezwaarlijk te verkrijgen is, verhoogde den post voor schrijfloon op de be grooting voor 1929 met f 300, welke verhooging echter door Burgemeester en Wethouders is afgewezen. Na deze afwijzing is in den Gemeenteraad, door het lid Peppelenbosch, een voorstel ingediend om aan de Arbeidsbeurs, in Gemeentedienst, aan te stellen een ambtenaar op een salaris van f 1200 tot f 1600 per jaar. Dit voorstel kwam in het dienstjaar niet tot afdoening maar is in de Raadsvergadering van 11 Maart 1929 verworpen. De Arbeidsbeurs bleef belast met de werkzaamheden der Werkloosheidsverzekering, terwijl het Burgerlijk Armbestuur bleef belast met de aanwijzing der per sonen voor de werkverschaffing. Gedurende het geheele dienstjaar was hier een werkverschaffing, bestaande uit het kloppen van klin kerpuin (niet gesubsidieerd door het Rijk) en vanaf 1 Februari een werkverschaffing bestaande uit het vervoer van zand, tot ophooging van het voormalige Coenenspark (wel gesubsidieerd door het Rijk). Op de Arbeidsbeurs werden de aanmeldingslijsten geteekend door de leden van den Algemeenen Neder- landschen Bond van Textielarbeiders, van den Cen- tralen Bond van Transportarbeiders, van den Neder- landschen Bond van Technici en door niet georgani- Bijlage U. 7 seerde werkloozen, die steun ontvangen van het Bur gerlijk Armbestuur. HOOFDSTUK III. Verrichtingen van de Arbeidsbeurs. Gedurende het verslagjaar kwamen in 1408 aanbiedingen, waarvan 442 personen werden geplaatst en 486 aanvragen, waarvan aan 433 werd voldaan. Het vorig jaar waren deze cijfers resp. 1622, 472 513 en 453. Het kleiner aantal aanbiedingen wijst op iets minder werkloosheidevenwel was de werkloosheid onder de timmerlieden bijzonder groothoe langer hoe meer worden op de timmerfabrieken de werkstukken geheel gereed gemaakt en de timmerlieden hebben deze slechts te plaatsen en aan te brengen. Het iets terugloopen van het aantal plaatsingen en aanvragen is te verklaren doordat, weder als vroeger, meermalen personen uit de werkverschaffing werden gehaald met voorbijgang van de Arbeidsbeurs. Ook zijn in het dienstjaar weinig groote bouw werken uitgevoerd, terwijl in het vorig jaar veel grond werkers zijn geplaatst bij het leggen van riolen en waterleidingsbuizen. Bij een beduidend werk, het bouwen van een nieuw slachthuis, is, dank zij het ontbreken van bepalingen omtrent te betalen loon en aanstelling van inwoners der Gemeente, zoo te zeggen, geen bouwvakarbeider uit de gemeente geplaatstbij de Arbeidsbeurs kwam

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 228