Bijlage U. 4 De Commissie bestond op 31 December 1928 uit de heeren Mr. G. M van Voorthuijsen, Voorzitter. J. Remmelink, Lid-Werkgever. J. W. Boerman, F. J. ter Huurne, Werknemer. J. J. Peppelenbosch, Door de Commissie is vergadering gehouden op 20 Januari, 27 April, 13 Juli, 5 October en 14 Decem ber van het dienstjaar. In de eerste vergadering werd afscheid genomen van den heer Van Bruggen en werden emigratie naar Canada en reclamemiddelen besproken. In de tweede vergadering werd het nieuwe lid, de heer Boerman, geïnstalleerd, de begrooting voor 1929 opgemaakt en het verslag over 1927 vast gesteld. In de derde vergadering kwam een post der inge diende en niet goedgekeurde begrooting weder in behandeling en werd een drietal opgemaakt voor een te verwachten vacature in de Commissie. In de vierde vergadering zijn besprekingen gehouden over ingekomen stukken betreffende de bemiddeling van kantoorpersoneel en het Congres voor plaatsing van onvolwaardige arbeidskrachten, te Amsterdam te houden. In de laatste vergadering werd afscheid genomen van het lid-werkgever, den heer Remmelink, die heeft bedankt en evenals de heer Van Bruggen van de oprichting af lid der Commissie is geweest en van wien hetzelfde gezegd kan worden. Verder werd be sproken een voorstel, in den Raad gedaan door den Bijlage U. 5 heer Peppelenbosch, betreffende vaste aanstelling van een beambte aan de Arbeidsbeurs. De vergadering van de Vereeniging van Neder- landsche Arbeidsbeurzen, in Juli te Breda gehouden, werd door den Directeur der Arbeidsbeurs bijgewoond, alsook de vergaderingen van Directeuren in April te Utrecht en in October te Amsterdam gehouden. De verslagen van deze vergaderingen komen voor in het Tijdschrift van den Nederlandschen Werkloos- heidsraad. De Arbeidsbeurs bleef aangesloten als lid van de Vereeniging van Nederlandsche Arbeidsbeurzen. In de maand April is in het Hotel Avenarius te Ruurlo een vergadering gehouden met Correspon denten uit dit District. In deze vergadering, die ge presideerd werd door den Directeur van dit District, trad als spreker op de Ambtenaar van den Rijksdienst de heer Mr. van der Feen, door wien het ontwerp Arbeidsbemiddelingswet en het werk der Correspon denten is besproken en toegelicht. Aanwezig waren de correspondenten uit Aalten, Burculo, Brummen, Hengelo (G.), Lichtenvoorde, Ruurlo, Warnsveld, Vorden en Winterswijk HOOFDSTUK II. Gebouw, openstelling, personeel en werkwijze. De Arbeidsbeurs bleef gevestigd in het perceel Kolenstraat No. 18, waarvan de gebreken in vorige verslagen zijn vermeld. In de uren van openstelling kwam geen ver andering en voortgegaan is met de openstelling tusschen 2 en 3 uur des middags, voor het teekenen der aan- meldingslijsten en het helpen van vreemdelingen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 227